Svētā Patrika diena Špoģu vidusskolā

17. martā visā pasaulē atzīmē Svētā Patrika dienu. Pastāv uzskats, ka tieši viņš Īrijā ieviesa kristietību. Tagad visdažādākajās valstīs par godu šim svētajam rīko trokšņainas parādes un gājienus: cilvēki velk mugurā zaļas drēbes, klausās tradicionālo īru mūziku un skatās parādes par godu svētajam, kuram bija svarīga loma kristietības ieviešanā Īrijā. Par Svēto Patriku stāsta visdažādākās leģendas. Piemēram, runā, ka viņš ar trīs lapu āboliņa palīdzību izskaidrojis cilvēkiem Svētās Trīsvienības jēdzienu.

Špoģu vidusskolā 1.-4. klašu skolēni svinēja šo dienu un sarīkoja jautru koncertu un modes skati. Īpašs paldies 4. a klases skolēniem Emmai, Sintijai, Aleksandram un Mārtiņam, kuri lieliski vadīja šo parādi un iejutās īru Leprikonu (Luckie & Goldie) un latviešu rūķu (Ralfa un Maijas) lomās. 1. klases skolēni iepazīstināja mūs ar Leprikonu ģimeni , otrās klases skolēni nodziedāja dziesmu par Svētā Patrika dienas krāsu „GREEN”, bet trešā klase piedāvāja pat divus priekšnesumus- Varavīksnes dziesmu un jestru Leprikonu deju. Ceturtās klases skolēni skaitīja arī zeltu, ko atrada naudas podā pie varavīksnes.

Savukārt noslēgumā bija iespēja vērot unikālu modes skati- Leprikonu cepuru šovu. Leprikonu tērpi rūķenītei Maijai šķita pārāk vecmodīgi un viņa piedāvāja stilīgākas cepures.

Paldies skolēniem par skaistajām dziesmām un dejām, skolotājiem un vecākiem, par sarūpētajiem vai izgatavotajiem fantastiskajiem tērpiem un cepurēm.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *