Svētkiem veltīts pasākums Naujenes pamatskolā

30. aprīlī Naujenes pamatskolā notika 1. un 4. maijam veltīts pasākums.

1. maijs – Latvijas Satversmes sapulces sasaukšanas diena. Pirms 95 gadiem tika sasaukta Latvijas Satversmes sapulce, kura izstrādāja un pieņēma virkni būtisku likumu, starp tiem Latvijas valsts konstitūciju – Satversmi. Par to, kādi notikumi Latvijas vēsturē cieši saistīti ar šo dienu, pastāstīja vēstures skolotāja I.Čalenko un 9. klases skolnieks A.Lociks. Viņi atgādināja, ka pēc Latvijas Republikas proklamēšanas 1918. gada 18. novembrī bija jāizcīna smagas kaujas Neatkarības karā, un, situācijai kļūstot mierīgākai, politiskā elite varēja pievērsties nacionālās tiesību sistēmas izveidošanai.

4. maijā aprit 25 gadi kopš Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanas – dienas, kad Latvija otro reizi viena gadsimta laikā īstenoja savas pašnoteikšanās tiesības, atguva valstiskumu un brīvību. Tā ir diena, kad esam lepni par savu zemi, savu valsti – par Latviju.

Īsu ieskatu šīs dienas notikumu vēsturē sniedza sākumskolas skolotāja A.Linde.

Latviju dziesmās sumināja 8–9.kl. meiteņu ansamblis, 6.kl. skolēni D.Kursišs un K.Spiridonova iepazīstināja ar šo norišu dalībnieku un aculiecinieku atmiņām. Dzejoļus par godu Latvijai skandēja 5.kl. skolēni un 7.kl. skolniece R.Bistrova.

Ar interesi vērojām skolotājas L.Kursišas sagatavoto videofilmu par šīs dienas notikumiem Rīgā.

Naujenes pamatskolas direktors P.Brovkins savukārt uzsvēra, ka visi maija svētki ir savā starpā saistīti un liek aizdomāties arī par tiem notikumiem, kas šobrīd notiek pasaulē. Brīvība un neatkarība nav nekas pašsaprotams, bet par to nepārtraukti ir jācīnās.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *