Svētku nedēļa Nīcgales pirmsskolas izglītības iestādē “Sprīdītis”

10.novembrī izglītības iestādes izglītojamie piedalījās patriotisma stundā “Pāri Nīcgalei zvaigznes debesīs laistās” Nīcgales Tautas bibliotēkā, kur bibliotekāre Ruta iepazīstināja ar Lāčplēša Kara ordeņa kavalieriem, kuru vārdi ierakstīti cīņās pie Nīcgales stacijas 1919. – 1920.gadā. Nolasīja fragmentu no A.Pumpura tautas eposa “Lāčplēsis” un parādīja fotogrāfijas, kā izskatījās Lāčplēša Kara ordenis.

No 13. līdz 17. novembrim iestādes telpas rotāja bērnu mākslas darbi, kur tapa Rīgas torņu gaiļi, svētku tortes un Latvija ar mežiem un ezeriem, laukiem un pilsētām. Darbiņi tika veikti ar lielu rūpību un mīlestību, jo tie tika dāvināti Latvijai dzimšanas dienā.

Svētku nedēļas kulminācija bija 17.novembrī ar koncertu “Manas mājas – mans prieks!”. Skanēja dziesmas un dzejoļi, skandinātas tika latviešu tautasdziesmas un izdejotas dejas un latviešu tautas rotaļas kopā ar Karlsonu, kurš ir vislabākais dzimšanas dienu svinētājs. Svētkos piedalījās visi izglītojamie. Katram mīļajai dzimtenei dāvanā bija kas dāvināms pēc viņa iespējām, un par to parūpējās mūzikas skolotāja Sintija Giptere un grupu skolotājas Ināra Ašķeļaņeca un Sarmīte Mole. Svētku sajūtu saldāku padarīja svētku kliņģeris, uz kura dega 99 svecītes. Katrs iedomājās savu vēlēšanos, un visi kopā veiksmīgi nopūtām svecītes.

“Daudz baltu dieniņu mīļajai Latvijai “ no apvienotā izglītojamo, vecāku, ciemiņu un darbinieku kopkora skanēja lieliski!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *