Svilpaunieki “iesvilpo” pavasari Kalupē

Kalupes pamatskolā par pavasara straujo tuvošanos liecināja ne tikai pēdējā februāra diena, bet arī neparastu putnu dziesmas skolā. Putni tapa skolēnu rokās, bet dvēseli tiem iepūta amatnieks un IK Valdis Grebežs.

Karjeras nodarbība profesijas izvēlē „Iepazīsti, izmēģini” 7.-9. klašu skolēniem tika organizēta projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros.

Īpaša iepazīšanās ar meistaru nebija vajadzīga, jo daudziem skolēniem darbošanās kopā ar viņu ķeramikā ir ikdiena mākslas skolas nodarbībās.

Sākumā skolēni tika rosināti domāt, kā attīstījušās tradicionālās amatniecības nozares un kāpēc to aktualitāte mūsdienās nav mazinājusies. Neskatoties uz tehnoloģiju attīstību, aizvien vēl augstu vērtēts ir cilvēka roku darinājums – vai tas būtu no māla, metāla vai dzijas. Ir jāmeklē tikai risinājumi, kā veidojamo lietu padarīt īpašu, neatkārtojamu un atšķirīgu no citas, lai uzņēmējdarbība „ietu no rokas”.

Skolēni piekrita Valda Grebeža teiktajam, ka dzīvē jāņem pretī viss, ko tā māca, jo nekad nevar zināt, kas nākotnē no tā visa var noderēt. Savas iesācēja un arī lietpratēja prasmes strādāt ar mālu un izveidot savu īpašo un neatkārtojamo svilpaunieku varēja izmēģināt ikviens interesents. Ievērojot skolotāja norādījumus, tapa lielāki un mazāki, apaļāki un stūraināki, izrotāti un aprakstīti, bet visi skanīgi svilpojoši svilpaunieki.

Gadu simtiem koptā amatu prasme dzīvo arī šodien, pateicoties tādiem amatu meistariem kā Valdis Grebežs, kas savas zināšanas un prasmes nodod tālāk nākotnes paaudzei.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *