Svinot Mārtiņdienu, Biķernieku pamatskolā rīko tirdziņus

10. novembrī – tiek svinēta Mārtiņdiena. Pēc latviešu tradīcijām tā iezīmē rudens beigas un ziemas sākumu. Ar Mārtiņiem sākās budēļos iešana, kas turpinājās visu ziemu līdz pat Meteņiem. Ķekatnieku rosības, dziesmas un teātru izrādes, kā arī bagātīgi tirdziņi. Biķernieku pamatskolā Mārtiņdienas tirgus ir viens no skolēnu, kā arī pedagogu gaidītākajiem pasākumiem.

Gan pedagogi, gan vecāki pozitīvi vērtē Mārtiņdienas tirdziņu. Tas dažādo skolas ikdienas dzīvi. Bērniem liek aizdomāties par naudas vērtību, kā to nopelnīt. Viņiem ir jāiegulda darbs, cepot gardumus, gādājot mantiņas tirdzniecībai. Te viņi arī iemācās tirgoties, skaitīt naudu, domāt, kā ar to rīkoties izdevīgāk.

Tirdziņš, kā jau ik gadus, bija ļoti bagātīgs. Varēja iegādāties gan pīrādziņus un kēksiņus, gan vafelītes un saldos „skudru pūžņus”, pat gabaliņu no pašgatavotas tortes un vēl daudz un dažādus kārumus! Viss bija ļoti garšīgs! Taču tirdziņā varēja iegādāties ne tikai ēdamas lietas, bet arī dažādas pašu darinātas rotaslietas: ļoti glītus auskariņus, skaistas, oriģināli pagatavotas rokassprādzes, krāšņas auduma ziedu piespraudes, rotājumus matiem un citas interesantas lietas. Iepirkties gribētāju bija daudz, tāpēc pie dažiem tirgotājiem pat rindas dažbrīd veidojās!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *