Tā bija vērtīgi un interesanti pavadīta diena

22. oktobrī Naujenes pamatskolas skolēni pulcējās aktu zālē, lai dalītos viens ar otru ar saviem iespaidiem un sajūtām par pārgājienu, kurš notika 12. septembrī.

Katra klase ar prezentāciju palīdzību sniedza ieskatu šīs dienas norisēs un notikumos. Varējām pārliecināties, ka pārgājiena laikā skolēni kopā ar klases audzinātājām un skolotājiem ne tikai iepazina mūsu pagasta skaistākās un interesantākās vietas (Dinaburga, Juzefova, Naujenes Novadpētniecības muzejs, Juzefovas parks), bet arī apguva un nostiprināja iemaņas, kuras nepieciešamas, dodoties pārgājienā.

Pārgājiena laikā 5. – 9. klašu skolēni mācījās, kā pareizi iekurt ugunskuru, uzzināja, kādus  kokus drīkst izmantot ugunskuram, gatavoja dažādus ēdienus (zupa, putra, tēja, kartupeļi), kā arī apguva prasmes sniegt palīdzību cietušajiem ekstremālā situācijā (saindēšanās, apdegums, u.c.). Tādējādi tika attīstītas klašu sadarbības prasmes. Skatoties prezentācijas un klausoties skolēnu stāstījumus, pārliecinājāmies, ka šajā pārgājienā valdīja kopības un vienotības sajūta: viens otram palīdzēja nest mantas, uzklāt galdu, iekurt uguni, uzkāpt Daugavas krastā, atrast labāko vietu sēdēšanai utt.

Izvērtējot pārgājienu dienu, varam secināt, ka vislielākais  ieguvums visiem bija tuvāk iepazītā apkārtne,  jaunas zināšanas un iemaņas, un kopā pavadītā jaukā atvasaras diena, jo ceļi pasaulē sākas no sava pagalma, skolas, novada.

Visu klašu prezentācijās izskanēja šādas atziņas:

  • kopā pavadījām ļoti jauku dienu;
  • mācījāmies darboties un atpūsties kolektīvā;
  • attīstījām atpūtas dabā iemaņas;
  • mācījāmies gatavot ēdienu kā tūristiem pienākas;
  • bijām draudzīgi, dalījāmies savā priekā viens ar otru;
  • jārīko šādi pārgājieni katru gadu!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *