Tehnobuss viesojās arī Naujenes pamatskolā

10. maijā pie Naujenes pamatskolas bija piestājis 18 metrus garais „Tehnobuss”. Kas tas ir? Mašīnbūves un metālapstrādes rūpniecības asociācijas mobilā laboratorija, uz kuru, grupās pa 10 -15 bērniem, devās visi skolas skolēni.

40 minūšu garās nodarbības „Iepazīstam profesijas” laikā skolēniem tika dota iespēja iepazīties ar dažādām mūsdienīgām demo iekārtām, piemēram, programmējamiem CNC metāla apstrādes darba galdiem, metināšanas izmēģinājuma stendu, automatizācijas mini-rūpnīcas „Festo” mezglu, pneimatikas eksperimenta „Festo” stendu, 3D printeri, zobratu mehānikas un dinamo stendu.

Skolēni uzzināja un redzēja, kā strādā magnētiskie, gaismas, kustību sensori, kur tos pielieto praktiskā dzīvē. Tāpat arī bija iespēja redzēt Latvijā ražoto 3D printeri un piedalīties 3D figūras veidošanā. “Tehnobusā” gan meitenēm, gan zēniem bija iespēja izmēģināt savu roku metināšanā.

Audzēkņi uzzināja par izglītības un karjeras iespējām mašīnbūves un metālapstrādes nozarē, kā arī to, ka vispieprasītākās profesijas inženierzinātnē ir mehatroniķi, mašīnbūves speciālisti, metālapstrādātāji, metinātāji, programmētāji un IT speciālisti. Tā ar aizraujošu demonstrāciju palīdzību tika veicināta skolēnu interese par inženierzinātnēm. Noteikti kāds vai kādi no skolēniem aizdomājās par savas nākotnes iespējām un perspektīvām.

Pateicamies “Tehnobusam” par iespēju iepazīties ar jaunākajiem izgudrojumiem inženierzinātnēs.

Pasākums notika projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts izglītojamiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *