“Tiešsaistes sadarbības projekti nākotnes klasē” FCL un eTwinning seminārs Briselē dažādu mācību priekšmetu skolotājiem

eTwinning ir Eiropas skolu sadarbības tīkls, kura mērķis ir veicināt izglītības iestāžu sadarbību, izmantojot informācijas un komunikācijas tehnoloģijas (IKT). Jau vairākus gadus aktīvi darbojos un veidoju kopīgus projektus ar citām Eiropas skolām. Šovasar pieteicos starptautiskajam eTwinning profesionālās pilnveides semināram Nākotnes klases apmācības Briselē. Semināra tēma: „Interaktīvā klase”. Tā kā man pašai ļoti patīk izmantot tā sauktos gadžetus, izmēģināt jaunas programmatūras, šis seminārs man šķita piemērots. Mūsdienu izglītojamo ikdienas dzīve nav iedomājama bez viedtālruņiem, planšetdatoriem utt. Tā vietā, lai viņus nosodītu un kritizētu, šis „hobijs” ir jāizmanto un jāintegrē mācību procesā.

Seminārs norisinājās Briselē, European Schoolnet / Future Classroom Lab no 18.-19. septembrim. Latviju pārstāvēja divas skolotājas: Eva Vovka /Špoģu vidusskola/ un Olga Lucika /Rīgas Herdera vidusskola/.

Seminārs deva lielisku iespēju iepazīties ar skolotājiem no citām valstīm: Spānijas, Bulgārijas, Lietuvas, Portugāles, Čehijas, Polijas un rast idejas jauniem kopīgiem projektiem.

Briselē mēs ielidojām agri 17. septembra rītā, tāpēc dienu veltījām Briseles populārāko tūrisma objektu izpētīšanai – apskatījām St. Michael un St. Gudula katedrālei, Tiesu nama ēku (Palais de Justice), Karalisko pili, Beļģijas Karalisko Mākslas muzeju, La Grande Palace, Čurājošo puisīti un meitenīti un, bez šaubām, Eiropas Parlamentu.

18. un 19. septembris bija veltīts nākotnes tehnoloģiju apgūšanai. Semināru vadīja Gert Lemmens – aizrautīgs vidusskolas skolotājs, savās stundās izmanto mūsdienu tehnoloģijas un tagad arī apmāca skolotājus izmantot interaktīvās tāfeles savās stundās. Mēs apguvām jaunas programmas un strādājām grupā, mēģinājām atrast veidus, kā pielietot nupat iegūtās zināšanas. Grupu darbu rezultātus prezentējām un balsojām par labāko stundu.

Šis seminārs deva lielisku iespēju iepazīties un nodibināt kontaktus kā arī apgūt jaunas prasmes un iemaņas, ko izmantot mācību procesā, lai sagatavotu interaktīvas stundas.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *