Tikšanās ar amatnieku Valdi Grebežu

Piektdien, 2. martā Silenes pamatskolā tika rīkota vecāko klašu skolēnu tikšanās ar amatnieku Valdi Grebežu.

Pasākums notika projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 ”Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros. Nodarbības pirmā daļa bija teorētiska. Amatnieks pastāstīja par savu profesiju un to, ka prasmīgs meistars nekad bez darba nepaliks. Amatnieku ražojumi allaž būs vajadzīgi, un kārtīgs meistars zinās, kas kurā brīdī ir “ejošā” manta. Priekšrocības amatnieku darbiem ir: darinājumi pārsvarā no dabas materiāliem, roku darbs, kas sev līdzi nes panākumu un izdošanās prieku. Katram amatnieka darbiņam ir sava “dvēselīte” klāt. Neko tādu nenodrošina rūpniecībā ražotie darbi.

Katram meistaram jāprot piesaistīt pircējus, ātri pielāgoties tirgus pieprasījumam, lai pārdotu savus darbus. Jāprot sevi pasniegt, konkurēt par izdevīgākiem savas preces realizācijas apstākļiem un iespēju iegūt lielāku peļņu. Jārūpējas par savas preces kvalitāti. Amatniekam ir svarīgi saglabāt cieņu, emocionālo līdzsvaru un pārliecību savām spējām.

Nodarbības otrajā daļā, katrs skolēns saņēma māla pikucīti un, meistara vadībā izgatavoja katrs savu svilpaunieku. Pašdarinātie putniņi tika atstāti skolā, lai sakalst. Divas dienas vēlāk, skolēniem sākot jaunu mācību nedēļu, skolā valdīja pavasaris – skolēnu rokās svilpoja putniņi.

Paldies par jauko un izzinošo nodarbību amatniekam Valdim Grebežam.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *