Tikšanās ar Valdi Grebežu

23.februārī Salienas vidusskolā amatnieks Valdis Grebežs tikās ar 7.-9. klases skolēniem projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros. Viņš izskaidroja amatnieka profesijas būtību un priekšrocības. Protams, ka tika minētas arī grūtības – roku darbs ir laikietilpīgs un sarežģīts, arī darinājumu realizācija prasa īpašu pieeju. Amatnieku darinājumi ir diezgan dārgi, tāpēc jābūt radošam, lai tie tiktu pieprasīti. Amatniekam nepieciešams izzināt tirgus vajadzības un jāspēj ātri tam pielāgoties.

Nodarbības otrā daļā bija veltīta praktiskajam darbam ar mālu – skolēniem bija iespēja pašiem izgatavot putniņu-svilpaunieku. Valdis paskaidroja izgatavošanas procesu un parādīja, kā to praktiski īstenot. Viņš labprāt atbildēja uz skolēnu jautājumiem, jo darba gaitā to bija diezgan daudz. Darbs prasa māku! Bet nedēļas nogalē katram rokās bija dāvaniņa.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *