- Daugavpils novada domes Izglītības pārvalde - https://edu.daugavpilsnovads.lv -

Tuvojoties mācību gada noslēgumam, Saeima pieņem lēmumu par mācību gada nepagarināšanu jaunāko klašu skolēniem

Lai gan sākotnēji tika paredzēts, ka pagarinātā Ziemas brīvlaika dēļ jaunāko klašu skolēniem tiks mainīts arī mācību gada beigu laiks, to pagarinot, saskaņā ar Saeimā 18. martā apstiprināto lēmumu par 2020./2021. mācību gada ilgumu, kā arī plānotajiem grozījumiem Ministru kabineta noteikumos Nr. 28 “Noteikumi par 2020./2021. mācību gada un mācību semestru sākuma un beigu laiku un brīvdienu laiku” 1. līdz 6. klases skolēniem mācību gads netiks pagarināts, tas noslēgsies 31. maijā.

Vasaras brīvlaiks 1.–8. un 10.–11. klases skolēniem sāksies 1. jūnijā un noslēgsies 31. augustā.

9. un 12. klases skolēni vasaras brīvlaikā dosies pēc sertifikātu saņemšanas par pamata un vispārējās vidējās izglītības iegūšanu.

KONTEKSTS:

Lai mazinātu Covid-19 izplatību, 2020. gada 17. decembrī, 1. līdz 6. klasēm Ziemassvētku brīvlaiks tika pagarināts par vienu nedēļu janvārī, savukārt 7. janvārī tika pieņemts lēmums, ka 1.- 4. klasēm brīvlaiks tika pagarināts vēl par divām nedēļām – līdz 22. janvārim. 5. līdz 6. klases skolēni pēc pagarinātā brīvlaika atsāka mācības attālināti 11. janvārī. 1. klases skolēniem, kuriem ārkārtas situācijas dēļ tika pagarināts brīvlaiks, tika atcelts plānotais vienas nedēļas brīvlaiks februārī.

Marta noslēgumā Valsts izglītības satura centrs sadarbībā ar Izglītības kvalitātes valsts dienestu un Latvijas Pašvaldību savienību organizēs skaidrojošu tiešsaistes semināru Izglītības pārvalžu pārstāvjiem, skolu vadītājiem un skolotājiem par 2020./2021. mācību gada noslēgumu, kurā vairāk skaidros dažādus ar mācību gada noslēgumu saistītus jautājumus.