Uguns drošā diena pirmsskolā

Visi vecāki saviem bērniem kādreiz ir teikuši populārākās ugunsdrošības frāzes, – uzmanies no uguns, nerotaļājies ar sērkociņiem, neaiztiec sveces, u.c. Pirmskolas vecuma bērni ir zinātkāri, vēlas palīdzēt pieaugušajam, tiem ir bagāta iztēle – viņi neizprot risku un neapzinās savas rīcības sekas, tāpēc spēj izdomāt pārdrošas lietas un bīstamas spēles. Lai pasargātu bērnus no iespējamām ugunsnelaimēm, svarīgi tos savlaicīgi izglītot un izspēlēt dažādas situācijas, maksimāli pievēršot uzmanību tam, kādai ir jābūt uzvedībai un rīcībai uguns apdraudējuma gadījumā.

Šādu motīvu vadīti pirmskolas skolotāji savās grupiņās organizēja tematisko dienu “Uguns drošā diena”. Katrā grupiņā tā notika savā laikā un veidā, jo pedagogi bija ieplānojuši vecumam atbilstošas aktivitātes. Bērni tika iepazīstināti ar ugunsdrošības noteikumiem. Piecgadnieku un sešgadnieku grupiņās tika rīkotas viktorīnas par drošības jautājumiem saskaroties ar ugunsbīstamību. Pareizo atbilžu autori balvā ieguva zīmulīšus, ko sagādāja VUGD. Bērni krāsoja darba lapas un pildīja tajās visdažādākos uzdevumus par ugunsdrošību. Sešgadnieku grupiņai bija iespēja dzīvē pielaikot ugunsdzēsēju formu un uzdot savus jautājumus īstam ugunsdzēsējam – glābējam. Šī aktivitāte bija iespējama pateicoties bērnu vecāku atbalstam un ieinteresētībai.

Visas šīs aktivitātes rosināja bērnus aizdomāties par ugunsdrošību, ievērot noteikumus, pareizi rīkoties un neapjukt kādā ārkārtas situācijā!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *