Vaboles 45. gaidu vienība piedalās LSGCO 25 gadu svinībās

Vaboles 45.gaidu vienības meitenes un vadītāja piedalījās Latvijas skautu un gaidu centrālās organizācijas 25.gadu jubilejas svinībās. Latvijā kopumā darbojas ap 800 skautiem un gaidām, bet Latgalē diemžēl gaidas aktīvi darbojas tikai Vabolē. Latvijas Valsts prezidenta Raimonds Vējonis apsveikuma uzrunā teica: “Tas, ko jūs darāt ir laba un no sirds patiesa dāvana Latvijai!”. 25 gadu jubilejas pasākums pulcēja skautus un gaidas no visas Latvijas – organizācijas esošos un bijušos biedrus, sadarbības partnerus un atbalstītājus. Tajā uzrunas teica arī Saeimas priekšsēdētāja I.Mūrniece, Izglītības un zinātnes ministre M.Seile, Aizsardzības ministrs R.Bergmanis. Pasākumā ar stāstiem par skautisma un gaidisma devumu personīgajā un profesionālajā attīstībā dalījās uzņēmējs Artūrs Mednis, diplomāte Elīze Ēlerte, vecmāte Linda Krustiņa, pedagogs Jānis Iklāvs un citi.

„Organizācijai jubilejā novēlu vēl vairāk aktīvus brīvprātīgos skautu un gaidu vadītājus, kuri vēlas iknedēļu vadīt nodarbības bērniem un jauniešiem visā Latvijā! Es tiešām ticu, ka mūsu kustība veido labākus un atbildīgākus valsts un pasaules pilsoņus!” teica LSGCO valdes priekšsēdētāja vad. Agnija Jansone.

Latvijas Skautu un gaidu centrālā organizācija dibināta 1990.gada 24.novembrī, atjaunojot skautu un gaidu kustību Latvijā, kas bija aktīvi darbojusies valsts teritorijā kopš 1917.gada, tādējādi kļūstot par vecāko jauniešu kustību Latvijas vēsturē.

Vaboles vidusskolā skautu un gaidu vienība darbojas jau 22 gadus. Šajā laikā par vienības biedriem ir bijuši ap 150 skautiem un gaidām. Šogad gaidismā Vaboles vidusskolā darbojas 16 gaidas. Skautisma mērķis ir darīt pasauli labāku – katru dienu veicot kādu labu darbu, palīdzot tuvākajiem un neaizsargātajiem, veidot atbildīgas, aktīvas personības.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *