Vaboles gaidas mācību ekskursijā Līvānos

Iepazīstot dzimto novadu Latgali Vaboles 45.vienības gaidas apmeklēja Līvānus, kur apskatīja industriālo pilsētas pusi – dažādu uzņēmu darbošanos pilsētā. Tuvāk meitenes iepazinās ar uzņēmumu Z-Light. Z-Light ražo unikālus optiskās šķiedras produktus pasaules augsto tehnoloģiju uzņēmumiem un medicīnai. Uzņēmuma līdzīpašnieks un vadītājs Daumants Pfafrods var lepoties, ka izveidojis vienu no retajām augsto tehnoloģiju ražotnēm Baltijā, kurā produkti ar augstu pievienoto vērtību top ar vietējo speciālistu zināšanām un pieredzi un pagaidām vēl netiek izmantoti vienīgi Āfrikā. Izejmateriāls – sintētiskā kvarca optiskā šķiedra, ko katram produktam veido ar atšķirīgiem parametriem, – tiek vilkta pašu būvētā tornī, kas aizņem divstāvu telpu. Katram izstrādājumam ir liela kontrole. “Savā nozarē esam izcili. Vienīgie sērijveidā ražojam sakausēto optiskās šķiedras kūli un divu diametru šķiedru lāzeriekārtām, ar ko veic operācijas – plastiskās, nierakmeņu utt. Šīs tehnoloģijas tapušas mūsu ražotnē,” stāstīja ekskursijas vadītājs E.Gavars. Meitenēm amizanti likās ietērpties aizsargtērpos un rūpīgi mazgāt rokas, jo uzņēmumā ir augsta tīrības pakāpe. Apskatījām arī metāla cehu, kur tiek ražotas detaļas, ko savieno kopā ar optiskās šķiedras kabeļiem.

Skaistajā saulainajā dienā patīkams pārsteigums meitenēm bija iespēja šķērsot Daugavu ar prāmi – tādu iespēju piedāvā pārceltuve Līvānos. Meitenes uzzināja, kā pārcēlājs darbojas un baudīja rāmos Daugavas skatus.

Ciemošanos Līvānos palīdzēja noorganizēt bijusī Līvānu gaidu vadītāja, tagad Līksnas kultūras nama vadītāja S.Pinupe.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *