Vaboles skolēni Daugavpils teātrī

29.janvārī Vaboles 45.vienības gaidas un 9.klase apmeklēja Daugavpils teātra deju iestudējumu “Čipolīno”. Aizraujošā pasaka par bezbailīgā un jautrā sīpoliņa Čipolīno piedzīvojumiem ar Ķirbīti, valdnieku Citronu, bruņinieku Tomātu, grāfienēm Ķirsītēm un daudziem, daudziem citiem tiek izstāstīta plastikas valodā. Taču itāļu rakstnieka Džanni Rodāri vēstījums paliek nemainīgs – par īstu draudzību, spēju just līdzi tiem, kuriem ir nodarīts pāri, un par taisnības uzvaru pār ļauno. Izrādes “Čipolīno” horeogrāfe un idejas autore ir Irina Saveļjeva, kura trīs reizes nominēta “Spēlmaņu nakts” balvai kategorijā “Gada kustību mākslinieks”.

Lai arī izrāde tiek prezentēta kā izrāde bērniem un visai ģimenei, skolēni pēc tās noskatīšanās secināja, ka katrs dažāda vecuma skatītājs to uztver savādāk. Mums apbrīnas vērts likās augstais aktieru sniegums, kad bez vārdiem, tikai ar kustībām viņi spēj pastāstīt stāstu tā, lai viss būtu saprotami. Spēcīgu efektu sniedza piemērota mūzika, skaņas, piemērots gaismu pielietojums, kā arī mainīgais skatuves noformējums. Vienkārši (lai netraucētu kustēties) bija aktieru tērpi, taču katra detaļa ļāva saprast tēla lomu. Tā kā lielākā daļa mūsu skolēnu, kas skatījās izrādi, arī paši dejo skolas deju kolektīvos, tad viņi apbrīnoja aktieru kustību precizitāti, noslīpētību un saskaņotību.

Pēc izrādes mūsu skolēniem bija iespēja uzkāpt uz skatuves, parunāties ar aktieriem un izveidot koppildi.

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *