Vaboles vidusskolā notika «JA-YE Latvija Jauno uzņēmēju skolas 2014» reģionālais ievadseminārs

17. septembrī Vaboles vidusskolā notika «JA-YE Latvija Jauno uzņēmēju skolas 2014» reģionālais ievadseminārs. «JA-YE Latvija Jauno uzņēmēju skolas» mērķis ir sekmēt inovatīvas uzņēmējdarbības attīstību Latvijā, kam piemīt izaugsmes potenciāls, kā arī informēt skolotājus un jauniešus par praktisku uzņēmējdarbības apguves iespēju skolas laikā, iesaistoties JA-YE Latvija Skolēnu mācību uzņēmumu programmā un dibinot  skolēnu mācību uzņēmumu. Ikgadējais JA-YE Latvija ievadsemināru cikls darbojās pēc «mācies darot» principa – semināra dalībnieki varēja ne tikai uzzināt par JA-YE Latvija programmu jaunumiem, bet arī paši apgūt dažādas ar uzņēmējdarbību un radošo domāšanu saistītas prasmes radošajās darbnīcās.

Seminārā piedalījās skolotāji un skolēni no Daugavpils novada Vaboles vidusskolas, Sventes vidusskolas, Salienas vidusskolas un Nīcgales pamatskolas, kā arī no  Daugavpils Valsts ģimnāzijas, Daugavpils Centra vidusskolas, Daugavpils 3. vidusskolas un Daugavpils celtnieku arodvidusskolas.

Seminārā par uzņēmējdarbības vidi Daugavpils novadā pastāstīja Daugavpils novada domes attīstības nodaļas projektu koordinators Jāzeps Krukovskis, savukārt savā pieredzē kā pārvērst ideju biznesā dalījās SIA „Šurfs” īpašnieks, uzņēmēju biedrības priekšsēdētājs Jāzeps Juškevičs. Banku augstskolas pasniedzēja, profesore Dzintra Atstāja, skaidroja uzņēmējdarbības nozīmi vides attīstībā un uzņēmējspēju nozīmi darba tirgū, bet JAL programmu direktore Inga Bolmane un programmu koordinatore Danuta Jasmane pastāstīja par iespēju uzsākt uzņēmējdarbību jau skolas solā. Savā skolēnu mācību uzņēmuma darbības pieredzē dalījās Daugavpils Valsts ģimnāzijas meitenes no SMU „Bonne chance”.

Skolēniem bija iespēja  LU pasniedzēju vadībā piedalīties biznesa ideju ģenerēšanas darbnīcā un radīt biznesa idejas savam skolēnu mācību uzņēmumam, kā arī apgūt biznesa simulācijas spēli TITAN. Savukārt skolotāji  izzināja iespējas, kā JA-YE Latvija programmas efektīvi integrēt mācību procesā.

Semināru cikls tiek īstenots Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras projekta „Inovatīvas uzņēmējdarbības motivācijas programma” ietvaros, ko līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds un Eiropas Savienība.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *