Vaboles vidusskolas skolēni “Fizikas gada” mācību vizītē

Jau otro gadu Vaboles vidusskola darbojas Eiropas Sociālā fonda darbības programmas „Izaugsme un nodarbinātība” 8.3.2. specifiskā atbalsta mērķa „Palielināt atbalstu vispārējās izglītības iestādēm izglītojamo individuālo kompetenču attīstībai” 8.3.2.2. pasākumā „Atbalsts izglītojamo individuālo kompetenču attīstībai”, kura ietvaros tiek īstenotas daudzveidīgas aktivitātes. Šogad skola iesaistījusies arī “Fizikas gads” aktivitātēs, kuru ietvaros notiek padziļināts individuāls darbs ar skolēniem fizikas jomā. Fizikas gada aktivitātēs tika paredzēta arī mācību vizīte ar mērķi iepazīties ar fizikas praktisko pielietojumu dzīvē.

Mācību vizītē Vaboles vidusskolas 9. – 12. klašu skolēni devās pavasara brīvdienās – 14. martā un apmeklēja lidostu “Rīga”, RTU un Pļaviņu HES.

Lidostā “Rīga” skolēni skolēni ne tikai uzzināja par lidostas attīstību un lidojumu maršrutiem, bet arī vēroja lidmašīnu pacelšanos un nosēšanos klātienē, kā arī autobusā izbrauca un iepazinās ar lidostas teritoriju.

RTU apmeklējām divas fakultātes. Enerģētikas un elektrotehnikas fakultātē aplūkojām moderno fakultātes ēku, nodarbību telpas, Latvenergo radošo laboratoriju, kā arī tikām iepazīstināti ar industriālo robotu, kas tapis AREUS projekta gaitā un kura tehnoloģija ļauj izstrādāt labākus energoefektivitātes uzlabošanas tehniskos risinājumus līdzstrāvas elektroapgādes tīklam. Elektronikas un telekomunikāciju fakultātē apmeklējām Optisko šķiedru un Akustikas laboratorijas.

Mājupceļā iegriezāmies Pļaviņu HES, kur bija iespēja apmeklēt HES laukumu, lejasbjefa skatu laukumu, mašīnzāli un augšbjefa skatu laukumu.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *