Vaboles vidusskolas skolēni piedalās „Tehniskās jaunrades dienā 2014”

Šogad jau sesto gadu Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra sadarbībā ar Rīgas Tehniskās universitātes Studentu parlamentu un Robotikas klubu  rīkoja tehniskās jaunrades dienu. Tā notika 22. novembrī  Daugavpils Jaunatnes centrā un jau otro gadu tajā aktīvi piedalījās arī Vaboles vidusskolas skolēni, kurus interesē fizika, ķīmija un inženierzinātnes.

Tehniskās jaunrades dienā piedalījās aizraujošās darbnīcās un ar savu veikumu sacentās ar citiem jauniešiem  12 Vaboles vidusskolas skolēni no 7., 9., 11. un 12. klasēm. Jaunieši darbojās 5 darbnīcās: „Spolmašīnu” darbnīcā bija iespēja izveidot uzvelkama automobiļa modeli, „Mainīgajā luksoforā” no dotajiem materiāliem izveidot krāsainu un mirgojošu diožu virkni, kurā ar mainīgu ātrumu iedegas katra nākamā diode, „Lēkājošajos polimēros”  – iepazīties ar polimēru īpašībām un izveidot savu lēkājošu „kaučuka” bumbu, darbnīcā „Alķīmiķu zelts” – iepazīties ar dažādām šķīdumu īpašībām un savstarpējo reaģētspēju, izveidot savu „alķīmiķu zelta” šķīdumu. Vissarežģītākā darbošanās sagaidīja meitenes, kuras bija izvēlējušās darbnīcu „Gaismas meklētājs”. Viņām, strādājot pāros, pēc organizatoru dotās shēmas bija jāizveido robots, kura kustības ātrums un virziens bija atkarīgs no saņemtā gaismas daudzuma. Izveidotie roboti piedalījās sacensībās, kurās pēc iespējas ātrāk un precīzāk bija jāizbrauc trase.

Darbnīcu noslēgumā tika apbalvoti uzvarētāji gan par precīzākajiem darbiem, gan par sacensību rezultātiem. Īpaši priecētas, ka skolēni atgriezās mājās ar godalgotām vietām – darbnīcā „Alķīmiķu zelts” 3. vietu ieguva 7. klases skolēns Normunds Skrinda un 1. vietu – 9. klases skolniece Emīlija Kropa, savukārt „Lēkājošajos polimēros” 3. vietu ieguva Emīlija Kropa un 1. vietu – 7. klases skolēns Renārs Kucins.

Tehniskās jaunrades diena ir teicama iespēja skolēniem pārbaudīt skolā iegūtās zināšanas un ieraudzīt to pielietojumu inženierzinātnē. Skolēni ir ļoti apmierināti ar guvumu šajā pasākumā, par ko liecina tas, ka pagājušajā gadā no Vaboles vidusskolas tajā piedalījās 6 skolēni, bet šogad skaits divkāršojās.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *