Vaboles vidusskolas skolēns piedalījās olimpiādē lietišķajā informātikā „Paskāla ritenis 2016”

2016. gada 4. aprīlī Daugavpils Universitātes Informātikas katedra organizēja olimpiādi lietišķajā informātikā skolēniem „Paskāla ritenis”. Tika nolemts, ka šajā olimpiādē piedalīsies Vaboles vidusskolas 11. klases skolēns Jānis Veliks. Olimpiāde notika divās kārtās: teorētiskā daļa (testa veidā) un praktiskā daļa (izmantojot datorprogrammas „MS PowerPoint”, „MS Excel” un „MS Access”). Vajag atzīmēt, ka uzdevumu sarežģītības līmenis bija ļoti augsts. Tomēt, neskatoties uz to, olimpiādē piedalījās arī pamatskolas skolēni. Dalībnieki bija no dažādām Latvijas pilsētām: Daugavpils, Krāslavas, Jēkabpils, Jelgavas, Aizkraukles, Daugavpils novada. Visi skolotāji saņēma pateicības rakstus no Daugavpils Universitātes par skolēnu sagatavošanu olimpiādei.

Olimpiādes laikā skolotājiem bija organizēta SIA Certes.lv darbnīca, kurā pedagogus rosināja izmantot interaktīvās tehnoloģijas ikdienā. Par dalību darbnīcā tika izsniegta “Apmācību centra Certes“ apliecība programmā “Mācību klases IKT aprīkojuma racionāla izmantošana” par 6 stundu darbu.

Pagaidam olimpiādes rezultāti nav zināmi. Cerams, ka Vaboles vidusskolas skolēna rezultāts būs labs. Paldies Daugavpils Universitātes Informātikas katedrai par organizēto pasākumu, kas motivē skolēnus paplašināt teorētiskās zināšanas un nostiprināt praktiskās iemaņas lietišķajā informātikā.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *