Vaboles vidusskolas skolēnu mācību vizīte Fizikas un tehnoloģiju gada ietvaros

1. novembrī Vaboles vidusskolas 8.-12. klašu skolēni devās mācību vizītē uz Rēzekni. Skolēni iepazinās ar Rēzeknes tehnoloģiju akadēmijas Inženieru fakultāti. Akadēmijas studenti izrādīja fakultātes laboratorijas – fizikas, elektrotehnikas, elektronikas un elektriskās piedziņas, materiālu mehānisko īpašību pētījumu, mehatronikas, plūsmu mehānikas un hidraulikas, grunts testēšanas laboratoriju. RTA piedāvā laboratorijas un datorklases ar mūsdienīgu aprīkojumu – laboratoriju aprīkojumu, datortehniku, multimediju projektoriem, interaktīvajām tāfelēm, ploteri, skeneriem, programmatūru, audio, video un biroja tehniku. Kompetentā stāstījumā skolēni varēja uzzināt par praktisko darbošanos laboratorijās. Vēl skolēni apmeklēja Lāzertehnoloģiju centru, kas RTA tika atklāt rudenī Zinātnieku naktī. Tajā iespējams ar dažādu lāzeru tehnoloģiju palīdzību veikt gravēšanas uz stikla, papīra, metāla, kā arī metināt un izgriezt. Jaunizveidotais centrs pašlaik ir lielākā lzertehnoloģiju zinātniski pētnieciskā bāze valstī.

Mācību vizītes laikā skolēni apmeklēja arī Latgales vēstniecību GORS. Gides pavadībā skolēni iepazina iestādes telpas – divas akustiskās koncertzāles – Lielā zāle “Gors” ar 1000 sēdvietām un Mazā zāle “Zīdaste” ar 220 sēdvietām, telpas semināriem, konferencēm, plenēriem un korporatīviem pasākumiem. Skolēni varēja izpētīt skatuves mākslinieku telpas, kur viņi uzturas pirms uzstāšanās, kravas lifta iespējas un aparatūras pārvietošanas iespējas. Skolēniem bija iespēja uziet uz Lielās zāles skatuves. Tur skolēnus sagaidīja darbinieks, kurš sniedza informāciju par skatuves un zāles iekātošanu un pārkārtošanu, apskaņošanu, apgaismošanu, akustisko fonu. Augstvērtīgā akustika ļauj līdz pilnībai baudīt muzikāli dramaturģiskus uzvedumus – opera, balets, mūzikli, simfoniskās mūzikas koncertus, kora un kamermūzikas koncertus, amatiermākslas norises.

Pusdienas skolēni baudīja Austrumlatvijas radošo pakalpojuma centra “Zeimuļs” kafejnīcā. “Zeimuļs” kā celtne ir interesants paraugs tehnoloģiju izmantošanai arhitektūrā un celtniecībā.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.