Valodu un mākslas jomu nedēļa Naujenes pamatskolā

No š. g. 5. maija līdz 8. maijam Naujenes pamatskolā notika valodu, vizuālās mākslas un mūzikas nedēļa „Valoda un māksla vieno mūs”, ko saplānoja un vadīja Valodu un mākslas skolotāju metodiskās komisijas skolotājas Nataša Semjonova, Inese Locika, Alita Kokina, Sandra Kokina un Līvija Koroļkova. Nedēļas laikā pastiprināta uzmanība tika pievērsta latviešu, angļu un krievu valodām, kā arī vizuālai mākslai un mūzikai.

Otrdien skolā viesojās Raiņa mājas Berķenelē speciāliste Lilita Novicka, kuras novadīja 5., 6., 7. klašu un 8. 9. klašu skolēniem muzeja stundu „Vai atmini mani? Rainis”.

Muzeja stundas ievadā skolēni noskatījās nelielu video, ar kura palīdzību skolēni guva priekšstatu par Raini ne tikai kā par latviešu literatūras ģēniju, bet arī kā par parastu cilvēku, kurš, būdams cīrulis pēc dabas, rīta agrumā to laiku sporta tērpā cilā hanteles.

L.Novicka saprotami skolēniem izklāstīja Raiņa lugas „Zelta zirgs” pamatatziņas. Skolēni sprieda, kāds ir efektīgākais saziņas veids mūsdienās. Diemžēl nebija daudz vēstuļu rakstīšanas piekritēju, kā savā laikā Rainis un Aspazija.

Trešdien, 6. maijā, mūsu skolas skolēni viesojās Daugavpils Universitātes Humanitārajā fakultātē (DU HF). Tikšanās laikā Humanitārās fakultātes dekāne, prof. Maija Burima DU skolēniem stāstīja par DU HF studiju iespējām, par humanitāro zinātņu jomā izglītotas personības plašajām iespējām darba tirgū, kā arī iepazīstināja ar šī gada aktualitātēm latviešu kultūrā – tostarp Aspazijas un Raiņa 150. jubilejas gada pasākumiem un to izpausmēm dažādās Latvijas kultūras, sociālajās un politiskajās sfērās, novadīja Raiņa dzejas simbolu analīzes meistarklasi.

Savukārt DU HF Interešu izglītības skolas „Humanitārā akadēmija jauniešiem” un rakstniecības prasmju pilnveides instrumenta „Austrumlatvijas literārā akadēmija” koordinatore Eva Kasparenoka skolēniem stāstīja par ieguvumiem un priekšrocībām, ko sniedz šīs DU HF iniciatīvas, aicinэыot iesaistīties to darbībā.

7. maijā skolas aktu zālē pulcējās 5.-9. klašu skolēnu apvienotās komandas „Paši Best мозги” un „Super Gumijas Мишки”, kas piedalījās erudīcijas spēlē „Valodu karuselis”, kā arī viņu līdzjutēji. Skolēniem bija jāveic un jāpilda dažādi skolotāju sagatavotie āķīgie jautājumi, bija jāzina gan valodu un literatūras jautājumi, gan jāpārzina latviešu kultūra, māksla un mūzika. Erudīcijas spēli vērtēja žūrija, kuras sastāvā bija skolas direktors P.Brovkins, direktora vietniece izglītības jomā L.Kursiša un matemātikas skolotāja N.Bārtule. Klātesošos ar savu izpildījumu priecēja 8. klases meiteņu (L.Lazuko, L.Rudko, A.Priekule) trio.

Neskatoties uz to, ka erudīcijas spēlē uzvarēja komanda „Paši Best мозги”, ieguvēji un uzvarētāji visi, jo, kā uzsvēra skolas direktors P.Brovkins, valoda ir apkārtnes izzināšanas instruments un galvenais sabiedrības integrācijas līdzeklis.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *