Valsts sporta medicīnas centra speciālisti pārbaudīja Daugavpils novada sporta skolas izglītojamo veselību

Pirmo reizi Daugavpils novada sporta skolā strādāja Valsts sporta medicīnas centra (VSMC) speciālistu brigāde, lai pārbaudītu izglītojamo veselību un dotu rekomendācijas gan vecākiem gan treneriem. Pārbaudes notika Sventes vidusskolā un ilga trīs dienas, šajā laikā pārbaudīja trešdaļu no sporta skolas izglītojamo skaita (88 bērnus), pārsvarā tos, kuri jau regulāri piedalās dažāda līmeņa sacensībās.

Pirmām kārtām sportistiem bija jānodod analīzes, ar mūsdienīgas aparatūras palīdzību jau pēc dažām minūtēm bija zināmi rezultāti un laboratorijas vadītāja sniedza skolēnam vai viņa trenerim informāciju par konstatētajām problēmām. Nākošais solis bija elektrokardiogramma, kura tika veidota gan sportistam esot miera stāvoklī gan pēc slodzes. Visus datus apkopoja, kā arī veica stājas un pēdu pārbaudes sporta ārsti. Pēc ārstu apskatēm bērni vēl veica EIROFIT testus ar kuru palīdzību tika noteiktas viņu fiziskās iespējas.

Katrs ārsts sniedza izsmeļošas rekomendācijas bērniem un viņu treneriem. Pēc pārbaudēm treneri atzina, ka daudz ko uzzinājuši par savu audzēkņu fizisko stāvokli un informāciju ņems vērā vadot treniņu procesu. Tagad visi pārbaudes izgājušie sporta skolas izglītojamie gadu drīkst piedalīties sacensībās.

Pēc gada, kad notiks nākošā pārbaude aicinu līdz ar mazākajiem bērniem braukt arī viņu vecākiem, jo ārsti daudz varēja pastāstīt par konkrētā bērna veselības problēmām un pasākumiem, kas veicami, lai tās mazinātu vai novērstu, diemžēl mazākie bērni šīs rekomendācijas ne vienmēr spēj uztvert un atcerēties.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *