VARAM goda raksts Vaboles vidusskolas komandai par uzvaru konkursā

Vaboles vidusskola bija starp tām 40 Latvijas skolām, kuras pedalījās Eiropas Parlamenta Informācijas biroja Latvijā(EPIB) projektā vidusskolām „Nost ar plāno!”, kura mērķis bija rast efektīvāko risinājumu plāno plastmasas maisiņu patēriņa ierobežošanai.

Vaboles vidusskolas komandu veidoja pieci 8. un četri 10. klases skolēni. Projekta laikā komanda apmeklēja atkritumu poligonu Demenē, veica aptauju, lai iegūtu informāciju par to, kas ļautu samazināt maisiņu lietošanu ikdienā. Izmantojot infografiku un bukletu, skolēni informēja ģimenes locekļus par to, kāpēc jāierobežo plastmasas maisiņi patēriņš. Fakti ir iespaidīgi: Latvijā 1 cilvēks gadā vidēji lieto 466 vienreizējos maisiņus, bet ES -198. ES iedzīvotāji ik minūti izmanto 200 000 maisiņu, bet ik gadu -100 miljardus, 89 % maisiņu izmanto tikai vienreiz, bet dabā tie sadalās daudzus desmitus un pat simtus gadu.

Konkursa žūrija, kuras sastāvā bija EPIB, projekta partnera Latvijas Zaļā punkta, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības minstrijas (VARAM) un Latvijas atkritumu apsaimniekošanas reģionu administrāciju pārstāvji, par konkursa uzvarētājām atzina 9 skolu komandas.

VARAM divu komandu darbus (Vaboles vidusskolas un Grobiņas ģimnāzijas)novērtēja īpaši, poiešķirot ministrijas goda rakstus. Vaboles vidusskolā viesojās radošuma trenera Vita Brakovska, vadīja meistarklasi „Praktiskais radošums manai konkurētspējai. Lai ko Tu domā, domā citādi! ” un pasniedza skolēniem un skolotājai konsultantei balvas.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *