Vasaras laukums Tabores pamatskolā

No 1. jūnija līdz 12. jūnijam Tabores pamatskola organizēja vasaras laukumu bērniem . Piedalījās 1.- 6. klašu grupa. Šogad ir izvēlēta galvenā tēma „Veselīgs dzīvesveids.”

Katra diena tika veltīta noteiktu darbību realizēšanai. Bērni mācījās lasīt topogrāfiskās kartes, celt teltis, orientēties uz vietas un pareizi rīkoties ar tūrisma inventāru.  Tika apgūti aktīvā tūrisma drošības noteikumi un   pirmās palīdzības sniegšanas pamati. Notika orientēšanas sacensības, dažādi konkursi un jautrās stafetes. Bērniem patika aizraujošie piedzīvojumi ar indiāņiem.

Katru dienu bērniem bija dota iespēja mācīties vadīt un organizēt nelielu grupu, tādā veidā veicinot līdera spējas.

Bija organizēta mācību ekskursija uz Jaundomi. Jaundomē izveidots Vides izglītības centrs un ekspozīcijas zāle. Atjaunotajā 19. gadsimtā celtā muižas kādreizējā saimniecības ēkā iekārtota interaktīva ekspozīciju zāle, kas veltīta ūdens faunai un florai. Te varēja aplūkot dažādu zivju sugu mulāžas, kas mīt Latvijas saldūdeņos. Bērni ar interesi vēroja palielinātas kukaiņu un zivju mulāžas. Armands Pudniks iepazīstināja ar Latgales ezeru bagātībām un to iemītniekiem. Jaundomes muižā viss veltīts ūdeņiem un zivīm. Pēc tam visus cienāja ar garšīgu zivju zupu.

Skolēni interesanti un lietderīgi pavadīja brīvo laiku, ieguva jaunas prasmes un zināšanas.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *