Vecāku konference Vaboles vidusskolā

8.05. Vaboles vidusskolā notika Vecāku konference ar tematu “Mēs varam izglābt bērnību”, kurā tika popularizētas audžuģimenes un to kustība Latvijā.

Konferencē uzstājās Aleksejs Makuševs, Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas.

Bāriņtiesu un audžuģimeņu departamenta referents, ar ziņojumu par kopējo situāciju Latvijā un Latvijas bērnu namos. (Šobrīd bērnu namos dzīvo aptuveni 2000 bērnu!!!!)

Pieredzē dalījās četras audžumammas – M.Pupiņa, A.Skrinda, R.Strupā un A.Sarkane, kuras gan stāstīja, kas pamudināja viņas pieņemt šādu lēmumu – kļūt par audžuģimenēm , gan kādu gandarījumu sniedz šis nesavtīgais darbs. Izrādījās, ka iniciators lielākai daļai audžuģimeņu izveidei bija skolas direktore Elita Skrupska.

Visi konferences dalībnieki iesaistījās diskusijā, vai viegli ir pieņemt lēmumu, ar ko jārēķinās, kļūstot par audžuģimeni un kāpēc to ir vērts darīt. Diskusija izvērtās ļoti emocionāla un aizkustinoša, jo audžuvecāki atklāj, ka ar šo misiju saistās ļoti jaukas un pozitīvas emocijas, neskatoties arī uz grūtībām, ar kurām dažkārt ir jāsastopas.

Pēc diskusijas vecākiem bija iespēja pērļošanas tehnikā izveidot mazu eņģelīti kā simbolu līdzcietībai un iejūtībai. Konferences noslēgumā tās dalībnieki kafijas pauzē varēja mieloties ar gardu un saldu mājas torti.

Pēc konferences māmiņas pulcējās uz sirsnīgu Māmiņdienas koncertu.

Lai ikkatram bērniņam tiek māmiņas glāsts un ģimenes siltums!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *