Veselības diena Naujenes pamatskolā

Ar devīzi “Piecelies pats un piecel citus!” šoruden no 23. – 30.septembrim atkal norisinās #BeActive Eiropas sporta nedēļa, kuras mērķis ir piesaistīt cilvēkus aktīvam dzīvesveidam, mazinot mazkustīguma izraisītās saslimšanas. Šī sociālā kampaņa vienlaikus notiek 42 Eiropas valstīs, rosinot iedzīvotājus mainīt ikdienas paradumus un kļūt kaut nedaudz kustīgākiem.

Šīs nedēļas ietvaros 24. septembrī skolā notika Veselības diena. Sporta skolotājas Ineses VĪČAS un klašu audzinātāju pavadībā notika dažādas sportiskas aktivitātes.: skrējām krosiņu, piedalījāmies atraktīvās sporta aktivitātēs, atcerējāmies galvenos veselīga dzīvesveida nosacījumus, orientējāmies. Šajā dienā skolā viesojās Tokijas paralimpisko spēļu dalībnieks – peldētājs Jurijs SEMJONOVS. Viņš pastāstīja par savu sportista ceļu līdz olimpiskajām spēlēm, sasniegumiem. Skolēniem bija iespēja rokās paturēt viņa medaļas, tikšanās noslēgumā viņš novadīja skolēniem vingrošanas nodarbību.

Nākamais viesis – Naujenes pagasta pārvaldes sporta pasākumu organizators Sandris ŠEDIS. Viņš iepazīstināja ar saviem panākumiem armvrestlingā. Visi ar lielu interesi noskatījās sacensību, kurās piedalījās un uzvarēja, S.Šedis ierakstus. Bija iespēja arī mēroties spēkiem ar titulēto sportistu. Gan zēniem un meitenēm, gan lielajiem un mazajiem skolēniem gribējās mēroties spēkiem ar sportistu.

Tikšanās izskaņā skolas stadionā notika virves vilkšana – Sandris Šedis pret 1.kl., 2.kl., 3.kl., 4. un 5.klasi. Pēc spēkošanās viņš atzina, ka visstiprākie bija mazie pirmklasnieki. Veselības dienas noslēgumā virves vilkšanā spēkojās 6.-9.kl. skolēni.

Aizrautīgi sportojot, laiks šajā dienā pagāja nemanot. Kas uzvarēja? Uzvarēja veselība, smiekli, atbalsts, draudzība, jautrība! Lai spēks un veiklība!

Paldies sakām skolēniem un skolotājiem par aktīvu iesaistīšanos un atbalstu Veselības dienas norisē un sporta skolotājai Inesei Vīčai par interesantajiem uzdevumiem.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *