Veselības diena Naujenes pamatskolā

15. oktobrī Naujenes pamatskolā norisinājās Veselības diena, kuras mērķis bija iepazīstināt skolēnus ar veselīgu dzīvesveidu, ar atkarību postošo ietekmi uz veselību un dažādām sportiskām aktivitātēm, kuras uzlabo skolēnu veselību.

Visas dienas garumā skolā tika organizētas dažādas aktivitātes par veselīgām tēmām, āra sporta nodarbības un sacensības ar interesantām stafetēm. No rīta sākumskolas skolēni noklausījās direktora vietnieces audzināšanas darbā Z. Nitišas stāstījumu par tēmu „Smēķēšanai, alkoholam, narkotikām – NĒ”, bet vecāko klašu skolēnus skolotāja I.Bleidele iepazīstināja ar prezentāciju par tēmu „Graudā – spēks”.

Kamēr sākumskolas skolēni skolotājas M.Somes vadībā aktu zālē apguva aerobiku, tikmēr 5.-9. klašu skolēni kopā ar savām klases audzinātājām sporta skolotāja J.Rutkovska vadībā izpildīja rīta rosmes kompleksu.
Aerobikas soļus izmēģināja arī vecāko klašu skolēni, parādot, ka tas ir ļoti skaists un interesants sporta veids, kas prasa dejiskumu, lokanību, spēku un kustību koordināciju.

Šajā dienā aktīvi sportisti bija arī skolotāji, jo ne tikai kopā ar savām klasēm sportoja, bet arī piedalījās 8.-9. klašu skolēnu un skolotāju sacensības „Pionierbolā”. Tā tik bija spēle! Spraigā un ļoti sīvā cīņā uzvaru (2:0) izcīnīja skolotāju komanda.

Ar lielu nepacietīgu tika gaidīta Veselības dienas galvenā aktivitāte – klinšu kāpšanas iemaņu apgūšana un iepazīšana pa speciāli uzstādīto klinšu kāpšanas sienu. Neskatoties uz to, ka smidzināja lietus un nācās gaidīt savu rindu, visi skolēni un arī daži skolotāji prasmīgo biedrības „Daugavpils lauksaimnieku apvienība” instruktoru vadībā guva priekšstatu par to, kā tad tas ir karāties virvē un mēģināt nokļūt līdz virsotnei. Paldies par šo iespēju jāsaka skolas direktoram P.Brovkinam, kurš sarūpēja šo Veselības dienas pārsteigumu.

5.-9. klašu skolēni piedalījās arī dažādās klases saliedēšanas stafetēs, kurās par iznākumu bija atbildīgs viss klases kolektīvs. Savukārt sākumskolas skolēni aktu zālē kopā ar skolotāju A.Kokinu apguva veselīga dzīvesveida pamatus, kā arī atkal dejoja.

Lietus Veselības dienas gaitā veica nelielas korekcijas un ieplānotā putras ēšana pie ugunskura bija jāpārceļ un skolas ēdnīcu, taču putras garšu un skolēnu apetīti tas neietekmēja. Šķīvji bija tukši!
Izvērtējot Veselības dienu, varam secināt – jāturpina regulāra veselīga un aktīva dzīvesveida skaidrošana un veicināšana  skolā.

Uz jautājumu, kas patika Veselības dienā, mūsu skolēni atbildēja: jautrība, kāpšana pa klinšu sienu, svaigs gaiss, interesantas aktivitātes, aerobika, kopā būšana, stafetes, spēle ar skolotājiem, lietus, laba un jautra kompānija, atpūta…

Svarīgi, ka šajā dienā zaudētāju nebija, bija tikai uzvarētāji – Naujenes pamatskolas kolektīvs, kurš tagad katru dienu sāks ar devīzi –  „Būt veselam – tas ir stilīgi!”

Foto galerija

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *