Vidusskolas pašpārvalžu erudītu konkurss „Trāpi simtniekā”

Šī gada 17. oktobrī Daugavpils novada vidusskolu pašpārvalžu komandas tikās Erudītu konkursā. Šis konkurss notiek vairākus gadus ar mērķi veicināt pašpārvalžu dalībnieku sadarbību un savstarpējo attiecību kultūru. Šogad svinam mūsu Latvijas 100. dzimšanas dienu, tāpēc spēle bija veltīta Latvijas valsts simtgadei. Tā tika rīkota sadarbībā ar Daugavpils Universitātes Humanitāro un sociālo zinātņu institūta Kultūras pētījumu centru un biedrību “Kultūras artefakts”.

Viena no skaistākajām dāvanām, ko varam mūsu valstij dāvināt, ir savas zemes, reģiona un novada izzināšana un pārzināšana. Konkursam bija pieteikušās četru vidusskolu pašpārvalžu komandas: Sventes vidusskolas pašpārvaldes komanda „Cerība.lv” (kapteine Tatjana Meinarte, skolotāja-konsultante Biruta Ondzule), Špoģu vidusskolas pašpārvaldes komanda „Smaidiņš” (kapteinis Rudolfs Lukaševičs, skolotāja-konsultante Nadežda Liepa), Vaboles vidusskolas pašpārvaldes komanda „Vabolītes” (kapteinis Dāvis Daniels Kursišs, skolotāja-konsultante Kristīne Kucina), Zemgales vidusskolas pašpārvaldes komanda „Neapturamie” (kapteine Diāna Kukjane, skolotāja-konsultante Ilva Baranovska). Komandas bija centīgi gatavojušās šim konkursam.

Konkurss, ar mērķi veicināt interesi par Latvijas valsti, tās kultūras vērtībām, aktuāliem vēstures un mūsdienu procesiem, kā arī attīstīt kritisko domāšanu un vēlmi līdzdarboties, notika vairākās daļās. Visās spēles daļās valdīja patīkama un radoša atmosfēra. Pašpārvalžu komandu dalībnieki erudītu konkursa 1. daļā pārbaudīja savas zināšanas gan par valsts pilsētām, gan par Daugavpils novada kultūras norisēm un ievērojamākajām vietām un pagastiem, gan par Daugavpils pilsētu, kā arī centās atminēt dziesmas nosaukumu pēc pavadījuma skanējuma. Savukārt konkursa 2. daļā komandas sacentās savā starpā un pārbaudīja zināšanas, intuīciju, veiksmi, reakciju un loģisko domāšanu atbildēšanā uz daudzveidīgajiem jautājumiem. Cīņa bija spraiga un aizraujoša, tomēr finālā par pirmo vietu cīnījās Špoģu vidusskolas komanda „Smaidiņš” un Vaboles vidusskolas komanda „Vabolītes”. Šogad kausu ieguva un par erudītu kļuva Špoģu vidusskolas pašpārvaldes komanda „Smaidiņš”, 2. vieta ir Sventes vidusskolas pašpārvaldes komandai „Cerība.lv” un Vaboles vidusskolas pašpārvaldes komandai „Vabolītes”, bet 3. vieta ir Zemgales vidusskolas komandai „Neapturamie”.

Paldies konkursa vadītājiem un visām komandām un skolotājiem-konsultantiem par darbu, radošumu un sadarbību vienam ar otru!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *