Vieglatlētikas sacensības novada skolām

Līdz ar silto pavasara laiku novada skolu sacensības pārcēlās no telpām uz āru. Šogad laika apstākļi tiešām ir lutinājuši sportistus un skolotājus ar iespēju labāk sagatavoties vieglatlētikas sacensībām, jo stadionos un krosa trasēs varēja sākt strādāt jau no aprīļa vidus.

Aprīļa pēdējā dienā Vaboles parkā pulcējās gandrīz visu novada skolu (nepiedalījās tikai 1 skola) skolēni uz sacensībām krosa stafetēs. No parastā krosa šīs sacensības atšķiras ar apstākli, ka tās ir komandu sacensības, katrs dalībnieks noskrienot savu posmu nodod stafeti nākošajam un uzvar ātrākā komanda pēc 3 posmu veikšanas. Kopā notika 8 tādas stafetes dažādām vecuma grupām, pa četrām zēniem un meitenēm. Kopvērtējumā vidusskolu grupā visvairāk godalgoto vietu izcīnīja mājinieki – vabolieši, kurus trenēja skolotājs Artūrs Kārkliņš, pamatskolām – Kalupes pamatskola, treneris Vitālijs Aļeksejevs.

Jāpiemin, ka Vaboles parkā sacensības norisinājās 1. reizi un trase bija labi sagatavota, kā arī labi pārredzama no starta finiša zonas. Paldies par trases sagatavošanu un sacensību vadīšanu galvenajam tiesnesim Jānim Petrovskim.

7. maijā Višķu stadionā notika vieglatlētikas sacensības 7.-9. klasēm, kurās piedalījās 9 skolu komandas. Arī šīs sacensības vadīja galvenais tiesnesis Jānis Petrovskis. Pēc viņa iniciatīvas sacensības pirmo reizi notika pēc jauna formāta-kaut arī tika vērtēti un apbalvoti laureāti dažādās individuālās disciplīnās, galvenais bija komandu vērtējums, kurš veidojās no 7 labākajiem zēnu un 7 meiteņu startiem. Nopietnāku un atbildīgāku sacensību formātu veidoja arī dalībnieku atklāšanas parāde, novada karoga pacelšana un Daugavpils novada domes deputāta Aleksandra Sibirceva apsveikums sacensību dalībniekiem.

Komandu vērtējumā uzvarēja Sventes vidusskolas skolotājas Allas Petrovskas skolēni, otrie kalupieši un trešie Naujene.

Individuāli gribētos atzīmēt Sventes vidusskolas audzēknes Ainas Zubrovas startus, viņa izcīnīja zelta medaļas visās disciplīnās, kurās piedalījās – 100m, tāllēkšana un 4x100m stafete, zēniem Normunds Grauzs (Špoģu vidusskola) uzvarēja tāllēkšanā un augstlēkšanā. Ar visiem krosa stafešu un vieglatlētikas sacensību rezultātiem varat iepazīties Izglītības pārvaldes mājas lapas sporta skolas sadaļā.

Daugavpils novada skolēnu pavasara krosa stafetes
Daugavpils novada „Jauno vieglatlētu kausa” izcīņas sacensības vieglatlētikā

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *