Vienības nometne

Ar Eiropas Sociālā fonda projekta Nr.8.3.4.0/16/001 “Atbalsts priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas samazināšanai” (projekts “Pumpurs”) un Latvijas Skautu un gaidu centrālās organizācijas atbalstu Vaboles 45. gaidu vienība realizēja projektu “Vienības nometne”. Darbošanās projektā notika 2020./21. m.g. laikā, diemžēl vairākas tikšanās bija iespējamas tikai Zoom vidē, taču šo nodarbību laikā meitenes plānoja nometnes vietas izvēli, iespējas dažādu nodarbību un aktivitāšu veikšanai, amatu un pienākumu sadali. Jūlijā meitenes ar projekta vadītāju Ati Ķeņģi (LSGCO) tikās klātienē 3 dienu nometnes sagatavošanas seminārā. Šajās dienās meitenes diskutēja par nometnes gaitu, veica plānoto pasākumu aprakstus, iegādājās nepieciešamo inventāru nodarbībām un nometnes tehniskajai norisei, izmantoja iespēju apskatīt Daugavas lokus, Markovas taku, kā arī karstajās dienās nopeldēties Stropu ezerā. Tāpat gaidām bija iespēja ar speciālu ekipējumu izmēģināt savus spēkus rāpties kokos, nostiept striķus, mācīties stiprinājumu veidus, kā arī viegli pārvietot smagus priekšmetus.

Taču galvenais notikums un projekta galarezultāts bija Vienības nometne, kas notika no 16. līdz 18.augustam. Diennakts nometnes laikā nometnes dalībnieki iekārtojās teltīs, paši gatavoja ēdienu, mācījās uzturēt kārtībā vidi ap sevi. Šajās trijās dienās tika izdzīvoti ļoooti mainīgi dabas apstākļi – saulīte un 25 grādi, lietusgāzes ar zibeni un pērkonu(ļoooti daudzas lietusgāzes gan dienā, gan naktī) un ļoti stiprs vējš. Taču gaida ir moža grūtībās! Nometnes dalībnieki piedalījās šķēršļu takā “Šķēršļu medības”, Rokassprādžu darbnīcā, Uzlīmju darbnīcā, Akmens apgleznošanas darbnīcā, Dabas gobelēnu izgatavošanā, mācījās zīmēt ar hennu, skatījās multfilmas un izkrāsoja darba lapas ar multfilmu varoņiem, notika arī ballīte ar kārumiem un spēlēm. Jāpiebilst, ka meitenes pašas bija sagatavojušas un vadīja nodarbības! Lielu interesi izraisīja jaunās galda spēles “The Mind”, “Pandēmija”, “Codenames”, “Catan”, kā arī kustību spēle – Apgrieztās paslēpes. Kā pienākas skautu un gaidu kustībā, nometnes laikā meitenes vilka formu un ikdienā nēsāja kaklautus, notika svinīgas Latvijas karoga pacelšanas no rīta un nolaišanas vakarā. Tāpat notika skautu un gaidu vakara ugunskuri. Naktsspēle, kur rūķīšiem bija jāaiznes gaismiņas uz namiņu, taču viņus mežā gaidīja vampīri izraisīja lielus smieklus un azartu. Nometnes noslēgumā notika ekskursija uz Rīgu. Tā bija neparasta ar to, ka apskates objekti bija neparasti. Mēs braucām ar liftu līdz Zinātņu akadēmijas 17.stāvam, lai redzēt brīnišķīgo Rīgu no augšas – tas bija vareni! Apskatījām Free Riga radošo Lastādijas kvartālu – tā ir platforma cilvēkiem ar sabiedriskām un radošām pilsētas kultūras iniciatīvām, kur iespējams iegūt telpas savai darbībai, resursus, brīvprātīgos un sadarbību veiksmīgai iniciatīvu izaugsmei. Nākamais apskates objekts bija Austrumu mols – unikāla vieta, kur Latvijas lielākā upe Daugava ietek jūrā un kuģi iebrauc ostā. Ekskursijas noslēgumā nometnes dalībniekiem bija iespēja apmeklēt lielāko rīkā spēļu, rotaļu un aktivitāšu laukumu.

Paldies brīvprātīgajai Annijai Preisai un vadītājam Atim Ķeņģim(LSGCO) un visiem nometnes dalībniekiem par radošo un aizraujošo kopā būšanu! Projekts turpināsies līdz 15.septembrim un noslēgsies ar nelielu gaidu vienības prezentācijas pasākumu.

Mēs darām un mums patīk!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *