Virtuālā ekskursija muzejā “MYSTERIO”
5.- 8. klases skolēni muzejā “Mysterio” apmeklēja virtuālo ekskursiju. Tas bija neparasti un interesanti.
Ekskursijas mērķis bija iepazīstināt bērnus ar oriģinālo iluzionisma skatuves mākslas žanru daudzveidību, lai popularizētu šīs unikālās mākslas attīstības iespējas un lai Latvijas kultūras dzīve kļūtu daudzveidīgāka. Virtuālās ekskursijas laikā iluzionisma teātra “Mysterio” darbinieki iepazīstināja skolēnus ar burvju skatuves mākslas noslēpumiem un attīstības vēsturi Latvijā un pasaulē. Skolēni varēja aplūkot visas muzeja istabas, uzzināja, kurš ir pirmais zināmais burvju mākslinieks pasaulē un kurš ir populārākais triks pasaulē, viņiem bija iespēja iemācīties trīs burvju trikus, varēja ieskatīties iluzionisma vēsturē Latvijā, uzzināt par spilgtākajiem iluzionistiem 19. un 20.gadsimta sākumā. Vēl skolēni uzzināja, par kādiem nopelniem Buhāras Emīrs uzdāvināja Latvijas iluzionistam J.Štrausam zelta piespraudi ar briljantiem un kurš burvju mākslinieks pirmais izdomāja burvju kino trikus.
Skolēniem un skolotājiem virtuālā ekskursija ļoti iepatikās.
“Es esmu sajūsmā!” pateica 5. klases skolēns I. Fjodorovs. Kopumā 6. klases skolēniem patika virtuālais muzeja apmeklējums.
Jekaterina Loginova uzsvēra, ka dzīvs muzeja apmeklējums tomēr būtu interesantāks. Bet viņai ļoti patika triki un tas, ka viņa tagad ir iemācījusies rādīt triku ar pirkstiem.
Armandu Lazdiņu izbrīnīja tas fakts, ka Latvijā vispār pastāv šāda veida muzejs. Kad būs iespēja apmeklēt muzeju klātienē, viņš noteikti grib uz turieni aizbraukt kopā ar saviem tuviniekiem.
Maksimam Visockim patika stāstījums par triku ar piena bundžu un izkļūšanu no tās.
Ivanu Panafidinu izbrīnīja tas fakts, ka tik senas lietas ir saglabājušās līdz mūsu laikiem un ir apskatāmas muzejā.
Deividam Dudarevam jauna informācija bija tas, ka, lai kļūtu par trika meistaru, ar veiklību vien nepietiek, ir vajadzīgas zināšanas fizikā, matemātikā un psiholoģijā.
Aleksandrs Mirza, 7. klases skolnieks, izmēģināja triku veidošanu mājās kopā ar mammu. Viņš virtuālo ekskursiju apmeklēja kopā ar savu ģimeni.
Visus skolēnus izbrīnīja tas fakts, ka ziepju burbuļi pastāv no 15. gadsimta. Visi bija pārliecināti, ka ziepju burbuļi ir 20. gadsimta izklaide.
