Virtuālas trubafona skaņas Kalupē

Tā kā somu likt plecos un doties uz skolu mēs nevaram, tad radām iespēju to darīt virtuāli. Nupat 22.martā Kalupes pamatskolas 4.- 9. klašu skolēni lika plecos virtuālu „Skolas somu” un devās uz savdabīgu kino ”Ceļojums mūzikas pasaulē”.

Vai visiem patīk mūzika? Laikam jau nē, taču duets „Santehniķi” no Ogres un viņu radītā mūzika nespēja nevienu atstāt vienaldzīgu. Ar aizrautību skolēni vēroja studentu Emīla un Elana trubafona spēli, šīs neparastās skaņas, kas pārvērtās melodijā, klausījās viņu stāstījumā par trubafona, viņu pašu radītā īpatnējā mūzikas instrumenta, kas izgatavots no dažāda veida caurulēm, tapšanu. Klausījāmies stāstījumā par jauno izgudrotāju ceļojumiem pa Latviju un ārpus tās, par muzicēšanu ielās, par cilvēku interesi un attieksmi. Cilvēku skatus un arī skolēnu interesi piesaistīja studentu radītais neparastais mūzikas instruments.

Pēc kino noskatīšanās skolēni atzina, ka “bija interesanti klausīties, kā spēlē ar neparastu instrumentu”, “bija ļoti savdabīgi dzirdēt skaņas, ko mistiski rada trubas un noder pat istabas čības, kuru biezums ietekmē skaņu”, “patika pozitīvā, jautrā attieksme”, “patika pilnīgi viss, it īpaši – uzzināt ko jaunu, kā no trubām var izveidot mūzikas instrumentu”. Skolēni arī atcerējās, ka viņiem pašiem bija iespēja spēlēt šādu instrumentu, kad notika skolas ekskursija uz Igauniju izklaidējošajā zinātnes centrā – AHHAA.

Emīls Mangulis un Elans Pureklis ir paraugs un iedvesmas avots mūsu jaunajai skolas paaudzei. Ar savu izgudrojumu viņi apliecināja, ka nekas nav neiespējams, ka jāliek lietā tikai izdoma, jāņem talkā drosme rīkoties, uzdrīkstēties, un, lūk, rezultāts. Vai ko tādu kāds no skolēniem varētu sameistarot? Iespēju taču daudz! Kā radoši izmantot brīvo laiku! Galvenais – nepalikt sēdēt dīvānā un nebūt dīkdieņiem! Uz priekšu, jaunieši, pēc idejām!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *