Vizuālās mākslas skolotāji izglītojas Špoģu vidusskolā

Šī gada 18.martā Špoģu vidusskolā notika novada vizuālās mākslas skolotāju seminārs „Māksla un vērtībizglītība”.

Skolotājiem tika sniegts ieskats par mūsdienu mākslas izpausmēm, tās daudzveidību un dažādību, mākslas spējām attīstīt un mainīt gan atsevišķa cilvēka, gan sabiedrības domāšanu. Skolotāji nonāca pie atziņas, ka meklējot arvien jaunus izteiksmes līdzekļus un mākslas valodas elementus, mūsdienu māksla bieži vien pārvēršas par kaut ko tādu, kas skar tikai priekšmetus, bet ne cilvēku un viņa dzīves vērtības. Satraukumu rada tas, ka mūsdienu cilvēks vairs nav meklējams apslēptajā dvēseles dzīvē, bet dominē tikai ārišķīgas izpausmes.

Semināra gaitā tika aprobēti projektā „Globālā dimensija sociālo zinātņu mācību priekšmetos” saņemtie materiāli. Pedagogus saistīja piedāvātās metodes-

• metafora par kultūras aisbergu, tās skaidrojums;
• iepazīšanās ar dažādu tautu pasakām, darbs ar grafiskajiem organizatoriem, radošs tēlu interpretējums gan vizuāli, gan verbāli.

Darba process lika aizdomāties par mūsdienu svarīgākajām vērtībām.

Semināra izvērtējumā skolotāji pauda gandarījumu par iespēju uz mākslas procesiem paskatīties no cita skatu punkta, plašāk un globālāk.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *