Vizuālās un mājturības skolotāju seminārs Rēzeknē

Kad pavasar’s ābeļziediem matos pa rasotām pļavām staigā, vizuālās mākslas un mājturības skolotāji viesojās Rēzeknes pilsētā, lai iepazītos ar Rēzeknes kultūrvēstures objektiem un smeltos idejas turpmākajiem darbiem.

Gida vadībā iepazināmies ar dažādiem arhitektūras stiliem, vērojot gan sarkano ķieģeļu ēkas vecpilsētā, gan  pilsētas panorāmu no  pilskalna. Iepazināmies ar patlaban uzskatāmo nozīmīgāko kultūras būvi visā Latvijā –  Latgales vēstniecību GORS, kuras stiklotās fasādes un dekoratīva škiedrcementa plātnēm apdarinātās fasādes labi pamanāmas no pilsētas skatupunktiem un harmoniski iekļaujas izteiktajā vietas reljefā, kas izraisīja diskusiju par iespējami veiksmīgāko paraugu arhitektūras un vides saskaņošanā, par pilsētvides harmoniju un saudzīgu attieksmi pret to.

Apskatot dažādu tehniku tēlniecības paraugus, protams, neizpalika arī fotografēšanās pie Antona Kūkoja pieminekļa un pieminekļa “Vienoti Latvijai”, ko tautā dēvē par Latgales Māru.

Austrumlatvijas radošo pakalpojumu centrā – jauniešu, bērnu interešu izglītības centrā, radošo industriju un restaurācijas darbnīcā (CARANDACHE) varējām aplūkot Rēzeknes pilsētas vizuālās un vizuāli plastiskās mākslas konkursa „Trejdeviņas saules lec” skolēnu laureātu darbus.
Īpašu interesi izraisīja iepazīšanās ar Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskolas un Latvijas Mākslas akadēmijas Latgales filiāles izglītības programmām, mācību telpām un darbnīcām, kā arī studentu kursa darbu un diplomdarbu tapšanas gaitu.

Pasākuma dalībnieku vārdā paldies Daugavpils novada domei un Izglītības pārvaldei par finansiālu atbalstu izbraukuma semināra norisei.

Informāciju sagatavoja:
Daugavpils novada vizuālās mākslas skolotāju metodiskās apvienības vadītāja
Ināra Ondzule

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *