VUGD numura «112» dienā Kalupes pamatskolā stāsta par pareizu rīcību nelaimē

11. februāris visā Eiropas Savienībā ir vienotā ārkārtas palīdzības izsaukumu numura 112 diena. Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) jau vairākus gadus šajā dienā dodas uz skolām. Šogad Kalupes pamatskolā viesojās Latgales reģiona zvanu centra priekšniece Irita Slavinska un Daugavpils 1. daļas posteņa komandieris Dainis Slavinskis.

Akcija, kad reģionos strādājošie glābšanas dienestu pārstāvji dodas uz skolām un informē skolēnus, arī mudina viņus pēc pasākuma mājās stāstīt vecākiem par pareizu rīcību nelaimē, māca skolēniem no agra vecuma par 112 dienesta numura nepieciešamību, lai viņi nebaidās droši zvanīt, ja ir aculiecinieki kādai nelaimei vai notikumam.

Skolēni uzzināja, ka pašlaik piecos vienotā ārkārtas palīdzības izsaukumu numura 112 zvanu centros strādā 20 dispečeri, kas pērnajā gadā atbildējuši uz vairāk nekā vienu miljonu zvanu. Lai arī retāk, aizvien to vidū gadās arī viltus izsaukumi, kas kavē laiku, spēku un līdzekļus, ko varētu veltīt patiesi kritiskā situācijā nonākušajiem.

Ja viltus izsaukumu skaits sarūk, tad arvien biežāk sastopama problēma ir negadījumu fotografēšana un filmēšana tā vietā, lai sazinātos ar glābšanas dienestiem. Tāpat arī vairāk tiek saņemti nejauši zvani.
Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta pārstāvji rādīja prezentāciju un skaidroja par to, kā sazināties ar glābšanas dienestiem nepieciešamības situācijās, kad apdraudēta pašu vai līdzcilvēku dzīvība un veselība. Bērni aktīvi uzdeva jautājumus un iesaistījās diskusijās, analizēja dažādas nelaimes gadījumu situācijas, bija iespēja pat piezvanīt uz 112 dienesta dispečerei, kā arī pielaikot ugunsdzēsēja aprīkojumu.

Vienotais ārkārtas palīdzības izsaukumu numurs 112 darbojas visā Eiropas Savienībā. Latvijā tas ieviests pirms 22 gadiem. Līdzīga veida izglītojošas aktivitātes skolās notiks arī nākamgad, bet tuvākais pasākums turpmāk kopā ar skolēniem būs Ēnu diena.

Būsim droši un atbildīgi ar 112!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *