Ž. Lipkes dzīvesstāsts Špoģu vidusskolēnu acīm

Filma “Tēvs Nakts” ir viena no Latvijas simtgades filmām, kura tika nominēta Lielā Kristapa balvai, un ieguva Lielo Kristapu kā labākā pilnmetrāžas spēlfilma. Mācību gada nogalē vidusskolas skolēniem bija iespēja iepazīties ar šo filmu, kura atklāj vēsturisko notikumu gaitu, akcentē cilvēkam būtiskas vērtības un iepazīstina ar cilvēku likteņiem.

Filma ir stāsts par Ž. Lipki un viņa ģimeni, kas 2. pasaules kara laikā no nāves izglāba 55 ebrejus. Šis stāsts ir viens no tiem, kurā var ieraudzīt cilvēka drosmi, bezbailību, godīgumu. Kā atzīst skolēni – tas iedvesmo kļūt labākiem, palīdzēt citiem, parāda, cik bezbailīgi var rīkoties. Mums, kas dzīvo Višķu pagastā, šī tēma ir ļoti aktuāla, jo, kā zināms, pagastā dzīvoja lielākoties ebreji, kuri kara laikā tika nonāvēti. Tomēr zināms, ka daži iedzīvotāji slēpa nāvei nolemtos…

Gunita (10.a) raksta: ”Dažbrīd likās, ka sažņaudzas sirds, redzot, kā izturējās pret ebrejiem. Noskatoties filmu, ir pārdomu pilna galva un jautājums – kā es būtu rīkojusies šādā situācijā? Uzskatu, ka šī filma ir viena no labākajām latviešu filmām.”

Loreta (10.a) pauž, ka šī filma viņā radīja ļoti spēcīgu emociju gammu: skumjas, bailes, dusmas, izbrīnu. Emocijas mainījās ik minūti. A. Skrastiņa spēle šajā filmā parādīja visas varoņa emocijas un domas, kuras Ž. Lipke juta katrā notikuma brīdī.

Mēs sakām lielu paldies Skolas somai par šo brīnišķīgo iespēju noskatīties filmu!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *