Zemgales vidusskolā notika koncertlekcija “Ziemassvētki apkārt pasaulei”

14. decembrī Zemgales vidusskolā 1.-4.klašu skolēni klausījās neparastu koncertu tiešsaistē. Kā jau viss šajā neierastajā laikā, arī koncertus mācāmies baudīt attālināti. Latvijas dziedātājs Mikus Abaroniņš sagatavoja un novadīja ļoti interesantu koncertlekciju “Ziemassvētki apkārt pasaulei”. Muzikālais ceļojums sākās ar skaistu latviešu ziemas saulgriežu melodiju “Sidrabiņa lietiņš lija”. Tālāk ceļojums aizveda uz citām valstīm: Vāciju, Angliju, Krieviju, Austriju, Japānu, Čehiju, Ukrainu. Koncertprogramma tika veidota kā koncertstāsts, kas mūzikas valodā atklāj daudzveidīgas Ziemassvētku tradīcijas visā pasaulē, arī bērniem iesaistoties kopīgā dziedāšanā. Koncertstāstu papildināja īpaši šai programmai sagatavoti video un audio materiāli. Programmā piedalījās: Mikus Abaroniņš (vokāls), Arta Abaroniņa (kontrabass, čells), Jānis Ķirsis (klavieres, elektronika).

Skolēni papildināja savas muzikālās zināšanas par pasaules klasiskajām un populārākajām melodijām Ziemassvētku laikā, iepazinās ar daudzveidīgām, gan tradicionālajām, gan atšķirīgām Ziemassvētku tradīcijām visa pasaulē, pārrunāja jautājumus, kuri saistīti ar mūzikas instrumentiem. Skolēni atzīmēja, ka daudzas melodijas viņiem ir pazīstamas, kā arī patika dziedāt kopā ar solistu dziesmu “Zvaniņš skan”. Koncertlekcija tika filmēta un translēta no koncertzāles. Paldies par iespēju iniciatīvas projektam “Latvijas skolas soma” un koncerta dalībniekiem par pozitīvām emocijām!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *