Zemgales vidusskolas skolēni devās ekskursijā uz Latvijas Nacionālo bibliotēku

Zemgales vidusskolas audzēkņi apmeklēja Gaismas pili. Lielā, savādi skaistā ēka sagaidīja skolēnus un viņu klases audzinātājas jaukajā rudens laikā pie skaistākās ainavas Latvijā.

Bibliotēkas gide izsniedza visiem ekskursantiem ieejas kartīti. Viņa paskaidroja, ka pastāvīgiem apmeklētājiem ir lasītāja ID karte, bet ekskursantiem izsniedz karti tikai uz ekskursijas laiku. Gide pastāstīja skolēniem, ka ar LNB lasītāja karti var lasīt grāmatas uz vietas, strādāt ar datoru un saņemt visus bibliotēkas pakalpojumus.

No gides stāstītā bērni uzzināja, ka bibliotēkas ēku projektēja pasaulē atzītais latviešu izcelsmes arhitekts Gunārs Birkerts, kurš dzīvo un strādā Amerikā. Vēl skolēni uzzināja, ka LNB vairāk nekā 4 miljonu vienību lielais krājums aptver visas zinātņu nozares ar pamatprofilu humanitārajās un sociālajās zinātnēs.

Bibliotēkas lasītājiem pieejami arī speciālie krājumi ― retās grāmatas, rokraksti, Letonikas un Baltijas Centrālās bibliotēkas krājumi, skaņu ieraksti, attēlizdevumi, sīkiespieddarbi, kartes. Interesanti bija paskatīties uz Krišjāņa Barona tautasdziesmu skapi un Tautas grāmatu plauktu, kur tiek uzglabātas visas lasītāju uzdāvinātās īpašās grāmatas. Mēs apmeklējām Imanta Ziedoņa zāli un izbaudījām tās lielisko akustiku mākslinieku mēģinājuma laikā.

Skolēniem bija iespēja uzbraukt ar liftu 11. stāvā, no kura paveras brīnišķīga Rīgas panorāma. Latvijas Nacionālā bibliotēka ir viena no nozīmīgākajām kultūras būvēm 21. gadsimtā Latvijā. Vidusskolas audzēkņiem būs lieliska iespēja izmantot bibliotēkas krājumus, studējot Rīgā.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *