Zemgales vidusskolas skolēnu brauciens uz Jēkabpili

2018. gada 20. oktobrī Zemgales vidusskolas 4., 6. un 8. klases skolēni ar klases audzinātājām apmeklēja Jēkabpili. Projekta “Skolas soma” ietvaros apmeklējām Krustpils pili, kur ļoti atsaucīgas gides vadībā iepazināmies ar pils vēsturi un aplūkojām restaurācijas laikā atjaunotās pils interjera detaļas, kā arī apskatījām muzeja izstādi “100 iemesli lepoties ar Jēkabpili” un mākslinieces Dainas Eglītes gleznu personālizstādi. Visdziļāko interesi skolēnos izraisīja pils pagraba apmeklējums un aizraujošs gides stāsts par Brūnās Dāmas spoku.

Krustpils pils telpās mēs piedalījāmies radošajā darbnīcā, kuras laikā ielūkojāmies ziepju tapšanas vēsturē un uzzinājām interesantus faktus par mūsu senču ziepju vārīšanas tradīcijām, kā arī katram dalībniekam bija iespēja izgatavot aromātisku ziepju gabaliņu no dabīgām izejvielām.

Brauciena turpinājumā tika apmeklēta Jēkabpils vēstures muzeja brīvdabas nodaļa “Sēļu sēta”. Šeit mēs apskatījām 19. gadsimta Augšzemes lauku celtnes, kā arī darba rīkus un sadzīves priekšmetus. Ekskursijas laikā skolēniem bija iespēja iejusties kā barona, tā arī parasta 19. gadsimta cilvēka dzīvesveidā un apstākļos.

Īpašu atsauksmi skolēnos radīja aktivitāte “Senās spēles”. Skolēniem tika piedāvāta iespēja piedalīties senās latviešu rotaļās, kuras spēlēja vēl mūsu vecvecāki “pirms datoru ēras”. Turpat “Sēļu sētas” teritorijā radošās darbnīcas “Papīra ceļš” laikā visi ekskursijas dalībnieki izgatavoja īpaša dizaina papīra lapas un pierakstīja uz tām savas visdziļākās vēlmes, kuras noteikti īstenosies!

Baudot skaistu atvasaras laiku brīnišķīgajā vietā, nemanāmi paskrēja piecas stundas. Visi ekskursijas dalībnieki jauki un jēgpilni pavadīja šo skaisto rudens dienu, kura vēl ilgi paliks atmiņā.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *