Zemgalieši attālināti klausījās Džakomo Pučīni operu “Bezdelīga”

Š.g. 19. martā iniciatīvas “Latvijas skolas soma” ietvaros 9. un 11. klases skolēni tiešsaistē apmeklēja Latvijas Nacionālo operu un baletu.

Pirms tam klases stundā skolēni iepazinās ar Latvijas Nacionālās operas un baleta vēsturi. Latvijas Nacionālās operas un baleta ēka ir unikāls 19. gadsimta arhitektūras piemineklis ar neatkārtojamu un krāšņu interjeru. Greznais nams 1863. gadā celts kā Rīgas pilsētas teātris. 1919. gadā ēka nonāca Latviešu operas trupas rīcībā, un gada nogalē teātris ieguva Latvijas Nacionālās operas nosaukumu. 1922. gadā operas trupai pievienojās pirmais profesionālais baleta ansamblis Latvijā. Līdz šim laikam tā ir vienīgā profesionālā baleta trupa Latvijā. Tās repertuārā ir klasiskās operas un baleta pērles.

Mūsu skolēniem bija iespēja noskatīties Džakomo Pučīni operu “Bezdelīga” ar Džuzepes Adami libretu. Operā ir saldi rūgts stāsts par parīziešu kurtizānes Magdas, metaforiskas bezdelīgas, mirklīgu ielaišanos patiesas mīlestības un romantikas pasaulē. Opera pabeigta 1916. gadā pēc Vīnes Carltheater pasūtījuma, bet tās pirmizrāde notika Montekarlo gadu vēlāk. Latvijas Nacionālās operas koncertuzvedumā Magdas vokālo partiju interpretē Dināra Alijeva. Magdas iemīļoto Rudžero atveido izcilais jaunās paaudzes amerikāņu tenors Džons Ērvins. Dzejnieka Prunjē lomā – baltkrievu tenors, Grācas operas solists Pāvels Petrovs. Citās lomās – Latvijas Nacionālās operas solisti Inga Šļubovska-Kancēviča, Krišjānis Norvelis, Marlēna Keine, Jūlija Vasiļjeva, Laura Grecka un citi. Koncertiestudējumā pie Latvijas Nacionālās operas orķestra diriģenta pults stājās Jānis Liepiņš, režisore ir Dace Volfarte, scenogrāfs – Andris Freibergs, bet videoieraksta režisors – Juris Sējāns.

Skolēni noskatījās operu, dažiem tā bija pirmā iepazīšanās ar operu. Iegūtās zināšanas un pieredze noderēs skolēniem arī mācību procesā, īpaši literatūras, mūzikas un vēstures stundās. Pēc izrādes skolēni apsprieda iestudējumu, dalījās iespaidos par redzēto un dzirdēto. Skolēnu viedoklis ir šāds:

  • Karīna – Tā bija iespēja paplašināt savu redzesloku, gūt pozitīvas emocijas. Klātienē, protams, būtu interesantāk.
  • Anastasija – Es daļēji izjutu mākslas un mūzikas pasauli.
  • Edgars – Es skatījos operu pirmo reizi. Man bija interesanti dzirdēt talantīgo operas solistu izpildījumu.
  • Lita – Šī opera ir par romantisku mīlestību. Domāju, ka operas apmeklējums klātienē manī radītu citu iespaidu.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *