Zemgalieši Daugavpils Universitātes Zinātnes skolā

2018. gada 3. novembrī savas darbības septīto gadu uzsāka Daugavpils Universitātes Zinātnes skola. Šajā projektā nolēmām piedalīties arī mēs, Zemgales vidusskolas 11.klases skolēni: Diāna Kukjane, Maksims Petrovs, Kristine Urbanoviča, Vitālijs Pavlovs. Mēs esam aktīvi ne tikai skolas stundās, bet arī savā brīvajā laikā, šo lekciju apmeklējums ir mūsu personiskā izvēle. Lekcijas notika vienu reizi mēnesī sestdienās. Mēs visi draudzīgi izvēlējāmies iet uz dabaszinātņu nozari.

Lekciju apmeklēšana deva iespēju paplašināt savu redzesloku un iegūt jaunas zināšanas. Lekciju laikā mēs uzzinājām daudz interesantu faktu par zinātnieku veicamajiem darbiem, īpašu interesi raisīja stāsti par aizraujošajām ekspedīcijām. Pirmo nodarbību “Kas kopīgs fiziķim un tīģeru dresētājam?” vadīja Fizikas un matemātikas katedras tehniķe Velga Akmene. Otrā lekcija pagāja ļoti aktīvi. Mums tika organizēta neliela ekskursija pa laboratorijām, mums izdevās pašiem piedalīties eksperimentā, mēs sekojām instrukcijai un sagatavojām sēklas. Bija ļoti interesanti un neparasti, jo agrāk tādu uzdevumu mēs neveicām. Viena no pašām aktīvākajām un izzinošākajām lekcijām bija spēle “Kas? Kur? Kad?”. Šai spēlē bija svarīgs ātrums, zināšanas, loģika, intuīcija. Mēs aktīvi domājām un atbildējām uz jautājumiem, balvās mums uzdāvināja skaistas pildspalvas.

Visu lekciju noslēgumā mēs katrs saņēmām sertifikātu ar 5 punktiem, kuru varam izmantot, uzsākot studijas Daugavpils Universitātē.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *