Zemgalieši turpina piedalīties “O fonda” projektā

Zemgales vidusskolas komanda turpina piedalīties “O fonda” rīkotajā projektā “Apaļš kā pūpols!”

Ziema nav tas gadalaiks, kad, izejot ārā, var sajust grilētu produktu smaržu. Bet tas ir piemērots laiks informācijas izpētei.

Februārī viens no mūsu uzdevumiem bija noskaidrot, kas ir grilēšana, kā tā ietekmē veselību. Mēs uzzinājām, ka ir dažādi grilēšanas veidi. Veselīgākais no tiem ir netiešā grilēšana (ar vāku). Kārtējo reizi pārliecinājāmies, ka brūna un kraukšķīga gaļas ādiņa nav vēlama veselībai, jo satur kancerogēnus, kas izraisa audzēju parādīšanos organismā un paātrina novecošanos. Jābūt uzmanīgiem ar ogļu aizdedzināšanas šķidrumiem, jāskatās, lai tie nenokļūst uz produktiem. Arī iecienītos kečupus un mērcītes labāk aizstāt ar veselīgākām dārzeņu uzkodām.

Otrais uzdevums bija nedēļas laikā veikt pētījumu, cik bieži un kādu sadzīves ķīmiju lietojam ikdienā. Pētījumā piedalījās 10 skolēni. Nedēļas laikā viņi uzskaitīja 18 dažādu līdzekļu lietojumu (trauku mazgāšanas līdzeklis, veļas pulveris, zābaku smēre, šampūns, dušas želeja, lūpu krāsa, nagu laka, lakas noņemšanas šķidrums, dezinfekcijas līdzeklis u.c.).

Secinājumi:

  1. Nedēļas laikā pētījumā iesaistītie skolēni visvairāk lietoja zobu pastu, ziepes un dezinfekcijas līdzekļus.
  2. Pētījuma laikā noskaidrojām, ka skolēni īpaši neaizraujas ar sadzīves ķīmijas produktu lietošanu. Iespējams, tas saistīts ar skolēnu dzīvesvietu, vai arī ar dzīvesveidu, piemēram, meitenēm samazinājusies kosmētikas lietošana.
  3. Pētot produktu sastāvu, secinājām, ka katrā sadzīves ķīmijas produktā ir vielas, kas negatīvi ietekmē veselību.
  4. Visas uzņemtās vielas un to negatīvās ietekmes organismā uzkrājas un summējas, un var izpausties pēc laika. Jo cilvēks kļūst vecāks, jo šīs vielas var vairāk izpausties.
  5. Ieteikums rūpīgi lasīt produktu etiķetes, lai izvēlētos ekoloģiskus produktus.

Vēlam arī raksta lasītājiem būt vērīgiem un uzmanīgiem! Rūpējieties par sevi un apkārtējo vidi!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *