Ziemassvētki pasaku pasaulē

Burvīgo, aizraujošo, izglītojošo pasākumu izglītojamiem sagatavoja viena no “Skolas somas” iniciatīvas komandām.

Ziemassvētkus sagaidot, bērniem tika dota iespēja sajust ziemassvētku brīnumu mācību laikā. Lāču pamatskolas izglītojamie tika uzaicināti uz Salatēva namiņu, kurā viņi klausījās interesantākās Hansa Kristiana Andersena, Margaritas Stārastes, Brāļu Grimmu un Kārļa Skalbes Ziemassvētku pasakas. Turklāt bērni kopā nodziedāja skaistākās Ziemassvētku dziesmas un pat mēģināja atdarināt videoizrādē redzētos baleta priekšnesumus.

Izglītojamie nopietni gatavojās videolekcijai: mūzikas skolotāja Anastasija novadīja nodarbību, kuras laikā izglītojamie diskutēja par baletu, operu, Ziemassvētku tradīcijām un dziesmām Latvijā un citās valstīs. Valodu stundās bērni lasīja pasakas, salīdzināja dažādu tautu pasakas un tēlus.

Gan lieliem, gan maziem audzēkņiem bija interesanti vairāk uzzināt par viņu iemīļotiem svētkiem.

Paši jaunākie izglītojamie atzīmēja, ka zina maz pasaku. Pirmklasnieki apsolīja: “Izlasīsim visas šīs pasakas šajā mācību gadā!”

Visspilgtāk visiem izglītojamiem atmiņā palika pasaka par Riekstkodi un Žurku karali.

“Kāpēc princese aizdzina prom Riekstkodi! Viņš taču viņai palīdzēja!” bija sašutusi pirmklasniece Olga.

Vairāki sestās klases izglītojamie atzinās, ka nezina pasaku par Riekstkodi un klases audzinātāja atbalstīja izglītojamo lūgumu un kopā ar viņiem noskaitījās visu pasaku, pēc tam notika saruna un pasakas analīze. Skolotājus iepriecināja tas, ka paši izglītojamie var plānot iniciatīvas “Skolas soma” gaitu. Svarīgākais ir skolotāja prasme atbalstīt izglītojamo priekšlikumus.

5. klases izglītojamiem patika, ka dziesmas bija ar subtitriem un varēja dziedāt līdzi, bet otrklasnieki pat mēģināja dejot baletu. Astotās un devītās klases izglītojamie pievērsa uzmanību pasākuma noformējumam: fonam, dekorācijām, kostīmiem. Devītklasnieki atzinās, ka viņus pārsteidza fakts, ka par mūsdienu Ziemassvētku tradīcijām, mēs varam būt pateicīgi Anglijas karalienei Viktorijai.

Droši varam secināt, ka pasākuma vērtība mācību procesā ir ļoti nozīmīga. Pasākums attīsta izglītojamo kultūru, radošo domāšanu, kā arī paplašina redzesloku. Minētās dziesmas un pasakas no visas pasaules parāda pasaules daudzpusību. Tas attīsta gan klausīšanas, gan lasīšanas spējas, skatoties koncertu un lasot subtitrus.

Neskatoties uz plašo videolekciju klāstu un radītām pozitīvām emocijām, visi izglītojamie ir sailgojušies un sapņo par klātienes izrādēm teātros un pasākumiem muzejos. Tā kā tas notika agrāk…

Cerēsim, ka Jaunais gads visiem mums atnesis prieku pulcēties, un mēs ar savām Skolas somām plecos dosimies ceļā, lai klātienē izbaudītu Latvijas kultūrvēsturiskās vērtības.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *