Ziemassvētku pasakas Špoģu vidusskolā

Klāt Ziemassvētku laiks – pārdomu laiks, kad vērtējam aizvadītajā gadā sasniegto. Arī skolās notiek sava darba izvērtējums, pasākumi, kuri liek padomāt par sasniegumiem mācībās, radošajās aktivitātēs, nepadarītajiem darbiem. Ziemassvētki ir laiks, kad saņemam pateicības par labi padarīto.

Kā katru gadu, tā arī šogad sākumskolas Ziemassvētku eglīti organizēja un novadīja 4. a klases skolēni. Bērni rādīja ludziņu “Peļu un kaķu Ziemassvētki.” Paši mazākie, 1. klase, bija rūķīši un mācīja citiem skaitīt. 2. klasīte iemācījās deju un “cepa” piparkūkas. 3. klase radīja šogad iztrūkstošo sniegu ar veselu sniegavīru armiju.

Katras klases centīgākās “zvaigznītes” saņēma skolas pateicības par ieguldīto darbu.

8.b. klases audzēkņi sagatavoja un novadīja Ziemassvētku pasākumu “Sniega karalienes nedarbi.” Visi priecājās par Zaķeni, kura kopā ar Rūķi un Sniegavīru meklēja Salaveci un Sniegbaltīti. Varoņiem nācās pārvarēt daudz šķēršļu un Raganas ļaunumu, taču galu galā uzvarēja labsirdība, un bērni sagaidīja svētkus. Radīt Ziemassvētku noskaņojumu palīdzēja pašu bērnu uzzīmētās dekorācijas, dziesmas un dejas.

Savukārt 8.a klase aicināja 5.-8.klašu skolēnus doties Pelnrušķītei līdzi ceļojumā atrast viņas pazudušās svētku kurpītes, lai pilī varētu sastapt princi. Pelnrušķīte ceļā sastapās ar Sniegbaltīti un viņas draugiem (5.a), mazliet sabijās no jautrajiem Velniņiem (7.a) un bija pateicīga pasakas “Sniega karalienes” tēliem (6.a), kuri atrada un uzdāvināja galvenajai varonei viņas kurpītes. Visi, protams, satikās karaļa pilī Ziemassvētku ballē, kur princis satika Pelnrušķīti, un visi svinīgi dejoja dziedāja Ziemassvētku dziesmas.

Pasaku motīvi izskanēja arī vidusskolēnu Ziemassvētku pasākumā, jo  vissiltākās atmiņas nāk no bērnības, kad vecmāmiņa vairākkārt lasīja zināmo, bet tik mīļo pasaku. 10. klases pasaku rūķi visus aizveda uz tik neaizmirstamo pasaku zemi, kur satika Sniegbaltīti un septiņus rūķīšus (12.a.), Pelnrušķīti, kura pazaudē prinča ballē kurpīti (9.a), Dejojošās princeses ar tik grūti atminamo noslēpumu (10.a), Šreku un Fionu, kuri bija temperamentīgi dejotāji no Šreka Ziemassvētkiem (11.a). Sirsnīgs skanējums bija 9.b klases izpildītajai  Ziemas svētku dziesmai.

Šajos Ziemassvētkos mēs skolā iejutāmies dažādu pasaku varoņu tēlos, pārvarējām pārbaudījumus un nokļuvām līdz laimīgām beigām. Lai arī ikdienas dzīvē mēs ticam labajam un piepildām savus sapņus!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *