Ziemassvētku pasākumi Špoģu vidusskolā

Aizmet rūpes, aizmet skumjas,
Pasmaidi,-
Jau pie mūsu durvīm klauvē
Ziemsvētki…

Pirmssvētku nedēļa Špoģu vidusskolā tradicionāli pagāja Ziemassvētku gaidīšanas un svinēšanas pasākumu gaisotnē. Tas bija ne vien atskaites un izvērtēšanas punkts skolēnu iegūtajām zināšanām un prasmēm, skolotāju pūliņiem, bet arī jauks kopā sanākšanas laiks pirms došanās ziemas brīvlaikā.

17.decembrī pirmsskolas bērni pulcējās jautrā un izzinošā pasākumā „Ziemassvētku būtība”, iesaistoties Egles, Dāvanas, Sniegpārsliņas un Salaveča diskusijā par to, kurš šajos svētkos ir svarīgākais. Uzjautrinošās sarunās un atrakcijās pavadītais laiks lika secināt, ka visi četri ir vienlīdz nozīmīgi svētku dalībnieki. Sākumskolās skolēni devās neparastā ceļojumā, svinot neikdienišķus Ziemassvētkus (pēc Anitas Grīnieces lugas „Putnubiedēkļu Ziemassvētki”). Svētkus caurvija domā- svētki pienākas visiem.

18.decembrī 1.b-8.b klašu bērnu pasākumā tika pielabināta kaza- nākamā gada simbols. Pamatskolas skolēni pirmssvētku laikā attēloja lugu „Laimes meklējumos”, kur Meža Vecīša viedais padoms atgrieza pazaudēto ziemu mežā, līdz ar to arī Ziemassvētku svinēšanas tradīcijas. Ikviens skolēnu izdzīvotais Ziemassvētku stāsts vienoja skolēnus kopīgās dejās, dziesmās, sižetos, kā arī ļāva izpausties svētku tērpos, maskās, lomās.

Kad kalendārs liecina, ka neizbēgami tuvojas jaunais gads, ceram, ka skaistie kopā būšanas mirkļi, veiksmes un pozitīvas emocijas paliks skolēnu atmiņās kā gaišākie mirkļi no skolas gadiem. Lai piepildās visas baltās domas un cerības, ko ikviena sirsniņa izsapņo pirmssvētku laikā!

Viens komentārs

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *