Ziemassvētku piedzīvojumi Salienas vidusskolā

Tuvojoties Ziemassvētkiem, pienāk arī brīnumu laiks. Visas pasaules cilvēki gaida kaut ko īpašu, burvīgu un neparastu. Kādu īpašu dāvanu…

Šogad Salienas vidusskolas svinēja Ziemassvētkus īpaši skaistā ziemas dienās – 20. un 21.decembrī. Visapkārt – balts sniegs, kupenas, sārma koku zaros. Pasākumi notika Skolas pagalmā. Katrā pasākumā piedalījās divas klases. Jautrās piedzīvojumu programmas sagatavoja vidusskolēni: 10.klases skolēni sagatavoja Ziemassvētku pasākumu 1.-2. klasei, bet 11. klase – 3.-4. un 5.- 6. klases skolēniem. Katra klase ne tikai piedalījās jautrajos konkursos, bet arī parādīja savus talantus, dziedot Ziemassvētku dziesmas un tautasdziesmas, ejot latviešu tautasdejāas un rotaļās.

Vidusskolas skolēni aicināja 1.-6.klasi doties ceļojumā uz Brīnumzemi. Brīnumzemes Feja un Sniegpārsliņa pastāstīja bērniem, ka viņu Ziemassvētku dāvanas ir pazudušas pa ceļam, Tās ir jāatrod, dodoties uz Brīnumzemi un izpildot dažādus jautrus uzdevumus. Brīnumzemē bērni tikās ar ziemeļbriedi Rūdolfu, parādīja savus talantus, ceļoja uz Sniegpārslu pilsētiņu, un, kad visi uzdevumi bija izpildīti, ieradās Sala vecītis, kurš bija apmaldījies putenī un nevarēja atrast ceļu uz Salienas vidusskolu. Tomēr Salavecītis paspēja laikā, apsveica visus bērnus un uzdāvināja saldas dāvanas.

Diemžēl 7.-8. un 10.-11.klases jauniešiem nepaveicās!

Notika šausmīgs Ziemassvētku noziegums – 21.decembrī šo klašu skolēniem Grinčs nozaga Ziemassvētku dāvanas.

Lai atgūtu dāvanas, skolēniem vajadzēja iziet Grinča kvestu. Kvestu vadīja 12. klases skolēni. Neskatoties uz to, ka ārā bija neliels sals, cīņa par dāvanām bija karsta. Uzdevumu bija daudz, bet svētku noskaņojumu radīja Ziemassvētku grima izveide. Lai sasildītos, bija jāizpilda uzdevums par burvju lādi, lai paradītu savas zināšanas par svētkiem, vajadzēja atminēt mīklas. Iedvesmojoties no Sniega Karalienes, Grinčs lika dāvanu meklētajiem izveidot vārdus no ledus gabaliņiem. Ļaunais Grinčs piedāvāja izveidot divus nu ļoti sarežģītus vārdus – Ziemassvētki un Sniegpārsla.

Jauniešiem izdevās „sasildīt” Grinča sirdi. Grinčs atkal priecājās par Ziemassvētkiem un uzdāvināja maģisko svētku noskaņojumu – atdeva bērniem Ziemassvētku dāvanas un pats iesaistījās jautrajās dejās.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *