Zināmi Ziemassvētku atklātņu konkursa rezultāti

Daugavpils novada domes Lietu pārvaldes informācijas un sabiedrisko attiecību daļa sadarbībā ar novada vizuālās mākslas skolotāju metodisko apvienību jau otro gadu pēc kārtas organizēja Ziemassvētku atklātņu konkursu. Konkursa galvenais mērķis ir rosināt skolēnus apzināt Ziemassvētku un Jaunā gada tradīcijas un pilnveidot prasmi saskatīt dabas pārvērtības ziemā, kā arī rast skolēniem iespēju kļūt par apsveikuma atklātnes zīmējumu autoriem.

Konkursanti varēja izvēlēties vienu no trim piedāvātajām tēmām: „Sniegpārsliņu balle”, „Reiz mežā dzima eglīte”, „Spoži Ziemassvētku zvaigzne mirdz”.

Konkurss norisinājās divās kārtās. Konkursa dalībnieki veidoja vizuālās mākslas darbus glezniecības vai grafikas tehnikā uz A4 formāta lapas. Konkursā piedalījās novada skolu audzēkņi no 13 izglītības iestādēm. 1. konkursa kārta notika izglītības iestādēs, savukārt 2.kārtai no skolām virzīti 42 autoru darbi.

2.decembrī notika konkursa žūrijas komisijas sēde, kuras gaitā tika vērtēta iesniegto darbu atbilstība tēmai un izstrādātā nolikuma prasībām, izpildījuma kvalitāte un oriģinalitāte. Žūrijas sastāvā: novada pašvaldības izpilddirektore Vanda Kezika, Daugavpils novada Kultūras pārvaldes vadītāja Ināra Mukāne, noformēšanas māksliniece Olga Gžibovska, novada vizuālās mākslas skolotāju metodiskās apvienības vadītāja Ināra Ondzule, Izglītības pārvaldes galvenā speciāliste metodiķe Janita Zarakovska un Informācijas un sabiedrisko attiecību daļas vadītāja Kristīna Isate.

Žūrija nolēma atlasīt trīs darbus, kuri tiks izmantoti Ziemassvētku atklātnīšu veidošanai, apsveikumam novada avīzē un publikācijai novada domes mājas lapā www.daugavpilsnovads.lv.

Starp trīs labāko zīmēju autoriem bija Biķernieku pamatskolas 1.klases skolniece Alīna Gerasimova, kura uzzīmēja darbu „Ziemassvētki mežā”. Alīnas darbu varēs apskatīt pašvaldības mājas lapā īsi pirms pašiem svētkiem.

Avīzē būs iespējams aplūkot Vaboles vidusskolas 6. Klases skolnieces Diānas Brūveres darbu „Reiz mežā dzimta eglīte”, skolotāja Anna Lazdāne, savukārt Ziemassvētku atklātnīšu izgatavošanai tika izvēlēts Vaboles vidusskolas 6.klases skolnieka Raita Vuškāna darbs „Ziemassvētku zvaigznes mirdzums”, skolotāja Anna Lazdāne.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *