Zinātniskā teātra tiešsaistes izrāde “Zinātnes un mākslas krustpunkti”

Špoģu vidusskolas 8.-9. klašu skolēni 2021. gada 29. martā projekta „Latvijas Skolas soma” ietvaros noskatījās zinātniskā teātra tiešsaistes izrādi “Zinātnes un mākslas krustpunkti”, kuru piedāvāja: Laboratorium.lv.

Interaktīvā nodarbībā skolēni uzzināja, kā mūsdienās zinātne palīdz veidot filmas un teātra izrādes. Par pamatu tika ņemta Latvijas vēsturiskā pilnmetrāžas spēlfilma “Dvēseļu putenis”. Skolēniem stāstīja un rādīja, kas nepieciešams, lai radītu ticamus efektus un pēc iespējas precīzāk attēlotu filmā redzamos notikumus. Viņi uzzināja, kā gatavo mākslīgās asinis, speciālus degošos šķidrumus, kā dažādu darbību veikšanai trenējas kaskadieri, kā veido grimu: mākslīgu, elastīgu, reālistisku rētu un mākslīgo ādu. Tas viss nebūtu īstenojams bez ļoti precīziem aprēķiniem un specifiskām zināšanām. Tā ir māksla un zinātne, ko speciālisti veic aizkulisēs, lai pēc iespējas precīzāk attēlotu filmā redzamos efektus.

Pastāstīja par spēlfilmā “Dvēseļu putenis” redzamo ainu, kā ilgstoši deg cilvēks. Kaskadiera degšanu filmēja ik pēc 2 sekundēm, taču no dažādiem rakursiem. Tad kadri tika samontēti kopā, sanāca fragments no filmas. Skolēni uzzināja, ka drēbes vispirms sasmērē ar speciālu šķidrumu, ādu – ar gēlu, kas pasargā no apdegumiem.

Skolēni ar aizrautību sekoja līdzi eksperimentu gaitai. Viņi atzina, ka bija interesanti uzzināt, kā filmas uzņemšanas laikā sadarbojas māksla un zinātne, kā filmās tiek panākti reālistiski, ticami efekti. Ļoti laba nodarbība!

Paldies organizācijas “Laboratorium.lv” radošajam un zinātniski pamatotajam sniegumam, jo skolēniem bija iespēja ieskatīties kino aizkulisēs, lai saprastu, kā rodas īstā māksla, papildināt zināšanas vēsturē, ķīmijā un fizikā un uzzināt, kur var apgūt ar kino un teātra mākslu saistītās profesijas.

Turpinām baudīt kultūru, uzkrāt pozitīvas emocijas, paplašinām savu redzesloku!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *