Zinību diena Kalupes pamatskolā zvaniņu skaņās

Ar diļļu čemuru vainagu galvā smaržu pilnā vasara savas pilnvaras nodod krāsainajam rudenim, kurš to sveicina ar sarkano pīlādžu ogu ķekaru rokā.

Zinību dienas rīts gan lielajiem, gan mazajiem skolas bērniem uzausa citādāks nekā ierasts. Interese par visu jauno pirmklasniekiem un atkalredzēšanās prieks vecāko klašu skolēniem ir atmiņā paliekošs pārdzīvojums.

Kalupes pamatskolā pirmā skolas diena sākās ar pirmklasnieku uzņemšanu skolas saimē, kad tie no savas bērnības zemes vecākiem pie rokas, 9. klases pavadīti, ieradās skolas zālē, kur viņus gaidīja skolotāji, draugi, brāļi un māsas. Laba vēlējumus visai skolas saimei teica Daugavpils novada domes priekšsēdētāja vietnieks Aivaras Rasčevskis un Kalupes pagasta pārvaldes vadītājas pienākumu izpildītāja Jeļena Gavrilova. Klātesošos uzrunāja skolas direktora pienākumu izpildītāja Irēna Mukāne, pateicoties vecākiem par viņu uzticību Kalupes pamatskolai. Savukārt čaklā un darbīgā Pasaciņa palīdzēja Nezinītim- Negribītim kļūt par Brīnumdari, uzdāvinot viņam Brīnumābeci, kur viena no daudzajām lappusēm vēstīja, ka 9. klasei ir jādot solījumu būt 1. klases vislielākajiem draugiem un vislabākajiem palīgiem kāpjot Zinību kalnā.

Īpaša sajūta pārņēm ikvienu, kurš iziet cauri ziedu tiltam, kas skolā ir skaistākā tradīcija vairāk nekā 10 gadus.

Klases stundās skolēni, viņu vecāki un skolotāji dalījās ar vasaras iespaidiem, izteica apņemšanos jaunajā mācību gadā un guva informāciju par šī mācību gada aktualitātēm. Pēc kā sekoja pārsteigums- saldējums un ne tikai…

Tradicionāli zinību dienas noslēgumā – dievkalpojums Kalupes Vissvētākā Altāra Sakramenta Romas katoļu baznīcā, kas veldzēja fiziski un līdzsvaroja garīgi. Skolēni saņēma svētību un pamudinājumu būt aktīviem līdzdalībniekiem dievkalpojumu norisēs.

Lai jaunais mācību gads ir radošām idejām bagāts visiem skolotājiem, sirdsmiera pilns skolēnu vecākiem un aktīvs, zinātkāres liesmiņām starojošs skolēniem!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *