Zinoo Kalupes pamatskolā ar “Lego Mindstorms” robotu nodarbību

Vēl nesen roboti bija smagas un bīstamas konstrukcijas ar kurām strādāja tikai pieredzējuši inženieri. Taču tagad skolēniem ir iespēja uzbūvēt savu robotu pašiem.

29. aprīlī Kalupes pamatskolas 1.-6. klašu skolēniem, pateicoties projekta „Atbalsts izglītojamo individuālo kompetenču attīstībai” Nr.8.3.2.2.2/16/I/001 atbalstam, bija iespēja piedalīties aizraujošās un izglītojošās „Lego Mindstorms” robotu nodarbībās, ko novadīja zinātkāres centru „ZINOO Daugavpils” pasniedzēji.

Pirmie jautājumi, uz kuriem atbildēja skolēni – kas ir robots?! kā var klasificēt robotu veidus?! un kādus mācību priekšmetus jāmācas padziļināti, lai strādātu nozarēs, kuri saistīti ar robotu būvēšanu, programmēšanu un izmantošanu?! Tātad nodarbība bija par un ap robotiem. Kā izrādās, robotu paliek arvien vairāk un vairāk, kas nozīmē, ka drīz cilvēku roku darbs pavisam drīz tiks aizstāts ar prasmīgām tehnoloģijām. Nodarbības pagāja zibens ātrumā, jo izmantojot iztēli un konstruēšanas prasmes, bērni uzzināja, kā pašiem radīt savus robotus, kuri pildīs konkrētas funkcijas. Ļoti interesanti!

Paralēli notika makaronu tiltu “konstruēšanas” nodarbība. Izdomāt, uzkonstruēt un pārbaudīt spageti tilta balstu stiprību- tāds bija nodarbības plāns. Tiltu daudzveidība bija liela- šauri, plati, gari, īsi, biezi, plāni, bet neatkarīgi no konstrukcijas, vairāk nekā 2 kg slodzi izturēja tilts, kas konstruēts pamatojoties uz fizikas likumiem. Paldies ZINOO!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.